Zvyšte si zdravé sebevědomí

Možná se trápíte pocitem, že lidé kolem vás jsou úspěšnější, nic vám nevychází podle vašich představ a do čeho se pustíte, dopadne bezvýsledně. V takovém případě trpíte nedostatkem sebevědomí. Jak si ho zvýšit a být úspěšnější a jistější ve svých krocích?

1. Přestaňte závidět

Závidíte svým přátelům dům, partnera, početnou rodinu nebo lepší příjem peněz? Buďte více spokojeni s tím, co máte. Třeba vám vaši přátelé také něco závidí a vy to nevidíte. A pokud chcete něco lepšího, než co máte, udělejte všechno pro to, abyste to mohli mít.

2. Nesrovnávejte své výsledky s výsledky jiných

Dejte si nějaký cíl a pokuste se ho dosáhnout. Nezapomínejte, že každý člověk vyniká v něčem jiném. Netrapte se, pokud výsledky druhých jsou lepší. Vy zase vynikáte v jiných činnostech. Pracujte na sobě a zlepšujte se v těch věcech, v kterých byste chtěli uspět.

3. Buďte sami sebou

Nesnažte se napodobovat druhé ani se jim nepřizpůsobujte a neměňte své chování, pokud se vám zdá správné a nikoho neuráží. Uvědomte si, že nikdo není ideální, a to ani váš vzor, který se pokoušíte napodobit.

4. Uvědomte si své dobré vlastnosti

Napište si na papír své pozitivní vlastnosti a nebuďte zbytečně skromní. Napište cokoliv, co se vám zdá jako dobrá vlastnost. Kdykoliv se budete cítit bezvýznamně, pročtěte si tento seznam. Zjistíte, že důvod, kvůli kterému se zrovna cítíte špatně, je pouze chvilková záležitost.

Čtěte také:   I hádky ovlivňují zdraví!

5. Pochvalte se za každý úspěch

Každý váš úspěch vnímejte jako velkou výhru. I když se vám podaří maličkost, uvědomte si ji a radujte se z ní. Zjistíte, že malých úspěchů je ve vašem životě tolik, že se z nich můžete často radovat.

6. Najděte odvahu prosadit se

Nebojte se říkat nahlas, co si myslíte. Vyjádřete své názory, i když se liší od ostatních a neciťte se pro ně trapně. Ostatní to také neřeší.

7. Přestaňte se trápit pro minulost

Opravdu nemá význam trápit se minulostí a vyvolávat své negativní zážitky znovu a znovu. Problémy se tím jenom upevňují. Změňte své myšlení tím správným směrem.

8. Nevyčítejte si chyby

Každý člověk chybuje. Zakažte si každou chybu si vyčítat a povzneste se nad ní. Vezměte si z ní poučení a v budoucnu se podobné chyby vyvarujte.

9. Nestěžujte si

Jste nespokojeni se svým životem? Připadá vám, že si nezasluhujete takový osud? Přestaňte si stěžovat a litovat se a zapracujte na tom, abyste lepší život získali. Uvědomte si pozitivní stránky vašeho života, a to i zdánlivé maličkosti, které pro obyvatelé jiných států nejsou samozřejmostí.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *