Kvasinková infekce
Kvasinková infekce dokáže pořádně potrápit a špatně se s ní napadené tělo vyrovnává. Zjistěte, jestli i váš organismus neosidlují přemnožené kvasinky.
Jaké jsou nejčastější příznaky kvasinkové infekce?
- Bolest hlavy
- Bílý poševní výtok
- Svědění konečníku
- Bílý povlak na jazyku
- Afty
- Lámavé nehty
- Mastné vlasy
- Ekzém
- Nadýmání
- Průjem
- Začervenalý penis
- Zápach z úst
- Deprese
- Zmatenost
- Bolest kloubů
- Chronické záněty
- Bolesti nervů
Kvasinková infekce (kandidóza) se může projevit kdekoliv na těle. Nutné je udělat na tuto infekci testy, pokud trpíte projevy, u nichž neúspěšně hledáte příčinu.
Kvasinky ke svému množení potřebují teplo, vlhko, potravu s uhlovodany a nedostatek „dobrých“ bakterií. Kvasinky se mohou přemnožit při konzumaci velkého množství cukru nebo při užívání antibiotik.
Komplikace kvasinkové infekce
Závažnou komplikací je to, pokud kandidóza přejde z povrchové formy (kůže) do formy postihující orgány. Jejím důsledkem jsou také chronické záněty močového měchýře či ženských pohlavních orgánů.
Jak na kvasinkovou infekci?
Doporučuje se zdravá strava s nízkým obsahem cukrů a pravidelný příjem tělu prospěšných bakterií, které se nachází v podmáslí, jogurtech s živou kulturou nebo probiotických nápojích. Zapotřebí je také posílit imunitu a vyhýbat se zbytečnému braní antibiotik.
Důležité je uvědomit si, že kandidóza je onemocnění celého organismu. Léčba musí být komplexní a většinou bývá zdlouhavá. Lékař vám předepíše antimykotika. Podpůrnou léčbou je dieta, abyste nevytvářeli vhodné podmínky pro množení kvasinek.
Základem je vyloučení cukrů a bílé mouky a braní bylinných kapek na imunitu (extrakt z grepových semen, kapky s echinaceou, enzymové preparáty). Omezit byste také měli pití kávy a čaje. Naopak ve větším množství pijte vodu a jezte zeleninu. Pomoci vám mohou i česnekové kapsle.