Přírodní afrodiziaka

Afrodiziaka jsou něco, co někteří lidé považují za tabu. Avšak ta přírodní nejsou vůbec na škodu, jsou rovněž zpravidla zdraví prospěšná, což je samozřejmě dobře a také jsou považovány za superpotraviny. Jaká afrodiziaka skutečně fungují a jaká jsou jen výmyslem propagace a zisku? Musíme také podotknout, že výši účinku určuje schopnost člověka vnímat pozorně i malé rozdíly.

Cukr?

Že je čokoláda afrodiziakem, to se ví již velmi mnoho let. Co ale způsobuje onu slast? Někteří lidé mohou namítat, že za to může cukr, který je v 90% čokolád, nicméně ty zbylé jsou vyrobené z kvalitních kakaových bobů, které podporují nejen krevní oběh. Také musíte počítat s tím, že za pravou čokoládu si připlatíte.

Teplo

Koření a věci, které jsou schopny prohřát, mají také tuto funkci. Samozřejmě je nesmíte užívat každý den, pak se účinek vytratí a vy rozdíl nepocítíte. A jaké koření je nejlepší? Skořice, zázvor, chilli, ale i vanilka či kurkuma anebo kari.

Ženšen

Kořen ženšenu se nepoužívá jen jako afrodiziakum, ale také jako lék. Lidé jej používali po staletí, a i dnes není výjimkou v mnoha domácích lékárničkách. Nicméně platí také to, že lidé se dělí na dvě skupiny, jedna ženšen zatracuje a druhá miluje. Do jaké skupiny patříte vy? Ženšen je dnes dostupný v mnoha formách, například jako prášek, sirup, či kapsle anebo tinktura. Záleží tedy jen na vás, jakou formu zvolíte. Pro nejlepší účinek je samozřejmě dobré si vybrat tu nejkoncentrovanější formu.

Čtěte také:   Co když v zimě přiberete?

Ovlivnění afrodiziaky je velmi subjektivní, proto je dobré nejdříve zjistit, co vám vyhovuje, a čemu se raději vyhnout. Ale pokud si vyberete správně, kýžený účinek se dostaví.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *