Začněte žít zdravě, teď!

Teplé počasí je ideální dobou na to začít žít zdravěji a změnit svůj jídelníček. Co všechno je potřeba dělat, abyste se cítili lépe? Není to jen o stravě, ale i o celkovém přístupu k životu. Je jasné, že pokud jsou lidé negativní, moc úspěšní nebudou, ale za to ti, kteří se snaží přistupovat k věcem zodpovědně a pozitivně, mají větší šanci na úspěch.

Přidejte zeleninu a ovoce

Kdy jíst více zeleniny a ovoce než při začínající sezoně? Zapomeňte na čokolády a pochutiny, dejte si raději čerstvé ovoce, a pokud to opravdu nemůžete vydržet, alespoň porci čokolády zmenšete a přidejte ovoce. Takto se naučíte zdravějšímu stravování, aniž by to byl obrovský skok. Tento způsob můžete opakovat i při zapracováním většího množství zeleniny do vašeho jídelníčku. Raději tedy pozvolna, než aby vaše tělo zažilo stravovací šok, protože přecházet z extrému do extrému také není vhodné.

Připravte si jídlo na více dnů

Určitě znáte takzvané krabičkování. Že jste jej doposud nevyužili? Teď je ta správná chvíle, připravte si jídlo na více dnů a rozdělte je do příslušných boxů. Vaše oblíbené pokrmy můžete různě obměňovat, fantazii se zkrátka meze nekladou. Oblíbeným snackem do krabiček jsou například tortilly, palačinky, zelenina a ovoce, či různé luštěninové směsi anebo quinoa a známý kuskus. Nemusíte nutně trávit hodiny v kuchyni, stačí se inspirovat rychlými recepty, které už připravujete anebo případně získáte například od přátel.

Čtěte také:   Usnadní vám krabičky život?

Pohyb na prvním místě

Určitě to znáte, můžete jíst zdravě sebevíc, ale pokud nemáte alespoň minimální pohyb, kýžené výsledky se dostavují velmi pomalu. Proto začněte alespoň s pravidelnou chůzí, která je výborným začátkem. Dále si zkuste najít minimálně jednu fyzickou aktivitu, která vás baví, neboť se do ní nebudete muset zpočátku nutit.

Příchod léta je ideální na zlepšení životosprávy, už jste tedy začali?

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *