Zdravá strava nemusí být drahá!

Domníváte se že, zdravá strava je synonymem pro nákladný nákup a v obchodě musíte nechat několik tisíc? Omyl, vůbec to tak nemusí být, pokud víte, jak na to a co kde kupovat. Výhodnými nákupy se dá ušetřit mnohem víc, než kdo by vůbec předpokládal. Jak správně nakupovat zdravé potraviny?

Zelenina a ovoce

Základem každého jídelníčku by měla být zelenina a ovoce. Zeleniny je třeba jen o trochu více než ovoce. Kde a jak kupovat levné ovoce a zeleninu? Pokud si ji sami nepěstujete, navštivte farmářské trhy, a pokud chcete opravdu ušetřit, porozhlédněte se v supermarketech před zavírací dobou, ovoce a zelenina bývá totiž velmi zlevněná. Většinou bývá i nepoškozená, ale i ty kousky, které jsou třeba na pár místech tmavší, nemusí mít vadu, tmavá místa jsou pouze otlačeniny způsobené špatným skladováním. A špatné skladování neznamená plíseň nebo jinou hrozbu. Takže proč to nezkusit?

Luštěniny a obiloviny

Spoustu druhů luštěnin seženete za příznivou cenu v těchto dnech i v supermarketech, zkuste porovnat lokální ceny a zjistit, který nákup a kterých surovin vás vyjde nejlépe. Určitě věnujte pozornost i bezlepkovým variantám obilovin a uvidíte, že rázem váš jídelníček bude mnohem pestřejší.

Oříšky a semínka

Spousta internetových obchodů nabízí velkoodběr oříšků a semínek, což znamená, že stoprocentně ušetříte. Pokud víte, že takové množství nespotřebujete, není nic jednoduššího, než zbylé množství někomu prodat. Takto se vám investovaná suma může i vrátit. Při nákupu v kamenných obchodech se zaměřte na slevy, mnohdy se dá takto ušetřit na nákup dalších ořechů nebo semínek, které jsou nezbytným zdrojem zdravých tuků.

Čtěte také:   Dieta může být i nebezpečná!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *