Dostatek energie? Tyhle potraviny to zajistí

Bez energie tělo nefunguje, co dělat v případech, když už jste velmi unavení a potřebujete dodat energii? Tělo je na vás závislé a funguje tak, jak se o něj staráte a co jíte. Díky těmto potravinám můžete bojovat proti nečekané únavě, únavě jarní či jen rychle dodat energii.

Hořká čokoláda

Začneme trochu netradičněji. Mléčná čokoláda se mezi zdravé potraviny neřadí, ale ta kvalitní hořká (minimálně 76% kakaa) ano. Díky velkému obsahu sacharidů a hlavně díky kofeinu, který obsahuje právě kakao, se může pyšnit, že patří do „povzbudivých“ potravin.

Banány

Evergreen, který musí znát každý. Banány jsou bohaté na hořčík a vlákninu. Mimoto je to ovoce, tudíž obsahuje přírodní cukry, které dodávají tělu rychlou energii. Ideální jsou na svačinu, nebo po fyzické zátěži.

Mandle

Někdo může namítat, že mandle jsou zdrojem tuků, samozřejmě i to je pravda, ale díky vysokému množství hořčíku, mohou únavě a ztrátě energie předcházet.

Brokolice

Díky koenzymu Q10 je tato potravina vhodná proti únavě, neboť koenzym Q10 zabraňuje stárnutí buněk právě díky tomu, že je jednou z hlavních látek, které dodávají energii buňkám. Samozřejmě si dejte pozor na tepelnou úpravu, pokud brokolici budete smažit, moc zdraví prospěšných látek vám v ní nezbude.

Čočka

Čočka, klasická česká potravina, která díky železu zabraňuje vyčerpání organismu. Zároveň má minimum tuku, tudíž je vhodná do redukčních diet. Nejlepší je čočka naklíčená, uděláte-li verzi na kyselo, budete opět připraveni o množství látek.

Čtěte také:   Nejíte přílohy?

Ovesné vločky

I přesto, že jsou ovesné vločky plné lepku, mají opět velký obsah železa a aminokyselin, působící na nervový systém. Spolu s ostatními celozrnnými obilovinami jsou zdrojem vlákniny a sacharidů, které nás chrání od pocitu hladu a dokáží nás povzbudit

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *