Máte málo energie?

Cítíte se unavení, bez energie a nálady? Možná za to může pochmurné počasí, které v zimním období převládá, ale možná také ne. Ne každý má to štěstí, že ráno vstane a je plný energie. Nicméně i to je věc, která jde velmi dobře ovlivnit přístupem a stravou. Jak na to?

Pozor na nemoci

Neustálá únava také může značit různé nemoci. Ale to až ve chvíli, kdy je únava opravdu nesnesitelná a přetrvává. V takovém stavu nejste schopni chodit do práce a de facto fungovat, jak jste byli zvyklí. Díky únavě jste schopni si akorát lehnout a odpočívat. Pakliže tento stav nastane, měli byste vyhledat lékařskou pomoc.

Jídlo

Víte, co jíte? Stravujete-li se mimo domov, je velmi pravděpodobné, že ne vždy bude jídlo podle vašich představ, pokud nemáte vlastní. Lidé, kteří nemají čas a stravují se různě po restauracích či jídelnách, mohou mít problémy se zažíváním a podobně. Proto je třeba si občas dopřát i zdravější varianty připravených pokrmů, jako například saláty či různé obiloviny. A v zimě se zaměřte na různé zahřívací potraviny a také na ty, které působí jako antibiotikum (zázvor, chilli, česnek apod.).

Nezapomeňte chodit ven

Pobyt na čerstvém vzduchu prospívá, zvlášť teď v zimních obdobích. Proto pravidelně ve svém bytě či o větrejte a nezapomínejte na procházky, nebo aktivity, které máte v zimě venku rádi. Po pobytu na čerstvém vzduchu se vám bude lépe usínat a ráno se nebudete cítit bez energie. Pravidelným pohybem a stravou svůj metabolismus jen podpoříte a celkově se budete cítit lépe.

Čtěte také:   Jak udržet naše cévy průchodné?

Ať už na svém zdraví pracujete jakkoliv, je třeba, abyste se cítili dobře. Zejména máte-li náročnou práci anebo potřebujete jen povzbudit.

Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Digg this
Digg
Email this to someone
email
Sdílejte prosím!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *