Máte málo energie?

Cítíte se unavení, bez energie a nálady? Možná za to může pochmurné počasí, které v zimním období převládá, ale možná také ne. Ne každý má to štěstí, že ráno vstane a je plný energie. Nicméně i to je věc, která jde velmi dobře ovlivnit přístupem a stravou. Jak na to?

Pozor na nemoci

Neustálá únava také může značit různé nemoci. Ale to až ve chvíli, kdy je únava opravdu nesnesitelná a přetrvává. V takovém stavu nejste schopni chodit do práce a de facto fungovat, jak jste byli zvyklí. Díky únavě jste schopni si akorát lehnout a odpočívat. Pakliže tento stav nastane, měli byste vyhledat lékařskou pomoc.

Jídlo

Víte, co jíte? Stravujete-li se mimo domov, je velmi pravděpodobné, že ne vždy bude jídlo podle vašich představ, pokud nemáte vlastní. Lidé, kteří nemají čas a stravují se různě po restauracích či jídelnách, mohou mít problémy se zažíváním a podobně. Proto je třeba si občas dopřát i zdravější varianty připravených pokrmů, jako například saláty či různé obiloviny. A v zimě se zaměřte na různé zahřívací potraviny a také na ty, které působí jako antibiotikum (zázvor, chilli, česnek apod.).

Nezapomeňte chodit ven

Pobyt na čerstvém vzduchu prospívá, zvlášť teď v zimních obdobích. Proto pravidelně ve svém bytě či o větrejte a nezapomínejte na procházky, nebo aktivity, které máte v zimě venku rádi. Po pobytu na čerstvém vzduchu se vám bude lépe usínat a ráno se nebudete cítit bez energie. Pravidelným pohybem a stravou svůj metabolismus jen podpoříte a celkově se budete cítit lépe.

Čtěte také:   Vyzrajte nad chřipkou!

Ať už na svém zdraví pracujete jakkoliv, je třeba, abyste se cítili dobře. Zejména máte-li náročnou práci anebo potřebujete jen povzbudit.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *