Jak se chránit před nachlazením?

Zima bez sněhu a teplota nad bodem mrazu. Déšť střídá sníh. Perfektní počasí na to, abyste se nachladili a dostali rýmu nebo chřipku. I když se zdá, že před těmito onemocněními se chránit nelze, není to tak úplně pravda. Existuje spousta prevencí, které můžete dodržovat a být díky tomu fit.

Oblékejte se tepleji

Ačkoliv venku není žádná sněhová kalamita, v zimě se musíte oblékat tepleji. Vyjdete-li třeba v lehké bundě, budete se divit, jak rychle zůstanete doma nemocní, zvlášť ráno, kdy třeba pouze čekáte na autobus.

Jezte zahřívací potraviny

Zapomeňte na vodní meloun, dejte si raději jablka se skořicí, zázvorový čaj nebo česnek či cibuli. A když už budete chtít něco jiného, zaměřte se na lokální potraviny, které si můžete vypěstovat sami, jako např. cuketa, dýně, pálivé kozí rohy, vlašské ořechy.

Pijte pravidelně

V zimě člověk tolik nepociťuje, že má žízeň, nicméně tekutiny k životu potřebujeme a hlavně k tomu, aby sliznice byly zvlhčené a mohly se tak bránit virům.

Doma si nepřetápějte

Určitě jste někteří z vás zimomřiví, ale to neznamená, že budete mít v době či bytě 25 °C, optimální je kolem 20 °C, teplo opět vysušuje sliznice a ty jsou pak mnohem náchylnější.

Spěte alespoň 6 hodin

Tělo by si mělo odpočinout minimálně 6 hodin, aby bylo připraveno následující den čelit virům.

Pozor na nervozitu a stres

Čtěte také:   Co se zápachem z úst?

Ne nadarmo se říká, že všechno souvisí se vším. Jakmile se rozčílíte, nebo dlouhodoběji podléháte stresu, váš fyzický stav na tom bude mít újmu, i když na sebe budete dát sebevíc. Raději se tedy smějte a mějte dobrou náladu, určitě to není na škodu.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.