Proč stojí za to mít dobrou náladu?

Dobrá nálada je klíčem k úspěšnému a spokojenému životu, přesto spousta lidí neví, jak si dobrou náladu udržet a v zimních měsících doslova hýřit optimismem. Jak řekl Steve Maraboli: „Happiness is a state of mind, a choice, a way of living.“ neboli je jen na vás, s jakým životním postojem budete přistupovat k jednotlivým nástrahám, kterým budete muset ve svém životě čelit.

Je statisticky dokázáno, že počátkem září stoupne procento sebevražd a nezaměstnanosti. S tou druhou věcí se dá víceméně kalkulovat, nicméně s počtem sebevražd nikoliv. Mohou spolu rovněž souviset, ale to, že jste bez práce, nemusí vést ke smutnému konci. Zkuste se na to zaměřit i z druhé stránky. Můžete podnikat věci, na které jste dosud neměli čas, nebo jednoduše zkusit štěstí v novém zaměstnání.

Špatná nálada vede k nemocem

Špatná nálada vede nejen k „běžným“ onemocněním, jako jsou nachlazení, angína či chřipka. Ale také k těm vážnějším, jejichž léčba může trvat i roky. A takové případy už stojí za to si rozmyslet, zdali není lepší být stále pozitivně naladěný, ačkoliv je to někdy velmi vysilující.

Začátek a změna je velký a obtížný krok

Každý z vás má někdy dobrou náladu, někdo častěji, jiný se své emoce nesnaží dávat najevo, ale kolik úsilí stojí obyčejný úsměv? Začněte postupně, pište si poznámky, co vás za den rozesmálo a důvody být šťastnými. Jednou z účinných metod je lepení papírků na místa, kam se dostanete v průběhu celého dne několikrát, zkrátka aby vám byly stále na očích. Tímto neustálým připomínáním se vaše myšlení začne pomalu měnit, neboť budete ustavičně vzpomínat na skvělé okamžiky ve vašem životě.

Čtěte také:   Malé večerní svačinky

Důležité je toto snažení nevzdat i ve chvílích, kdy se vám nebude dařit. Postupem času a vaší píle zaznamenáte pokroky nejen vy, ale i vaše okolí.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *