Alkohol a hubnutí

Alkohol a hubnutí, jak to s těmito věcmi opravdu je? Ruku na srdce, každý zdravý člověk si jednou za čas alkohol dopřeje, ale teď je otázkou, zdali je konzumace alkoholu opravdu zdravá, či se jedná o výmysl.

Všeho moc škodí

Přísloví, že všeho moc škodí, určitě znáte, a totéž platí i o alkoholu. Při redukční dietě byste alkohol měli omezit na minimum, protože různé druhy alkoholu mají také odlišné množství kalorií. Jaké druhy vynechat a které si při výjimečných příležitostech můžete dovolit? Odpověď je více než jasná. Alkohol, který má velké množství cukru, je nevhodný, protože jsou to další kalorie navíc, které ve svém příjmu mít nemusíte. A o co například jde? Pivo je sice zásobárnou vitamínů, ale je velmi kalorické, proto jej buď úplně vynechejte, nebo stačí jen jedno. Naopak suché víno, prosecco či jiné druhy alkoholu si čas od času dopřát můžete, protože obsahují méně cukru, a tak nevadí tolik jako jiné druhy alkoholu.

A co pomáhá?

Existuje spousta studií, které tvrdí, že malé množství alkoholu je zdraví prospěšné. Což znamená, že například jednou za čtrnáct dní si můžete dopřát jedno pivo anebo sklenici červeného vína. Žádné velké alkoholové dýchánky se tedy nekonají. Zkrátka platí to, co bylo zmíněno výše, všeho s mírou.

Ovšem na druhou stranu je alkohol považován za drogu jakou je každá jiná, proto má mnoho lidí opačný názor na pití alkoholu. Zapřisáhlí abstinenti se alkoholu vyhýbají nejen kvůli tomuto důvodu. Na vině může být jejich zdravotní stav anebo záporný vztah k alkoholu v rodině. Ať už je to jakkoliv, nejlepší je se rozhodnout vždy sám za sebe.

Čtěte také:   Tekuté kalorie? Pozor na ně!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *