Kruhy pod očima – co s nimi?

Která žena by neznala kruhy pod očima. Co když se ale objevují častěji a z neznámého důvodu? Viníkem kruhů pod očima není jen stárnutí, únava nebo probdělá noc, ale může to být i nemoc. Mnohdy také nejdou zamaskovat kosmetickými pomocníky, které máte doma. Jak na ně tedy vyzrát a co pomáhá?

Maskování a péče

Základní pomocí může být na plátky nakrájená okurka vytažená z lednice, stačí ji jen přiložit na oči a chvíli relaxovat. Dalším tipem jsou nachlazené polévkové lžíce, postup je opět stejný, stačí přiložit na kruhy a počkat. Věříte-li kosmetickým vymoženostem, nechte si poradit od odborníka, který přípravek je pro vás nejvhodnější. V očním okolí je totiž nejtenčí kůže a některé krémy vám nemusí sedět. Pokud ihned trváte na zlepšení, vyhledejte odbornou pomoc v lékařství, tyto zákroky nejsou ovšem moc levnou záležitostí.

Nemoc?

Kruhy pod očima většinou nejsou způsobeny vážným onemocněním, jedná se spíše o alergie, nachlazení a celkově potíže s dutinami. Proto když máte při rýmě ucpaný nos, můžete mít výraznější kruhy pod očima.

Špatná životospráva

Špatná životospráva má na svědomí mnoho potíží, mezi ně pochopitelně patří i kruhy pod očima. Mohou být způsobeny nadměrným příjmem soli, alkoholismem a konzumací nevhodných potravin (například jste alergičtí na lepek, nevíte o tom, a proto trpíte výraznými kruhy pod očima).

Pleť máme jen jednu, proto je potřeba o ni správně pečovat, do popředí vystupuje péče pouze kokosovým olejem, kdy se jim odlíčíte a poté opět namažete. Tvář je krásně hydratovaná a nepotřebuje žádné další kosmetické přípravky. Nesmíte rovněž zapomínat na pitný režim, to je již léta prověřená rada.

Čtěte také:   Můžete bojovat s nadváhou?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Digg this
Digg
Email this to someone
email
Sdílejte prosím!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *