Povánoční detox

Chcete po Vánocích detoxikovat? Vánoční detoxikace rozhodně není jen o šťávách, zvlášť v zimních obdobích. Jak tedy tento detox probíhá a co je jeho součástí? Detox je po Vánocích určitě vhodný, záleží jen na vás, jestli se pro něj rozhodnete bezprostředně po svátcích, či až po Novém roce.

V zimě detox nejsou jen šťávy!

Domnívali jste se, že detox jsou jen zeleninové a ovocné šťávy? Ne vždy tomu tak musí být! A obzvlášť v zimě, kdy kvalita ovoce a zeleniny vždy klesne. Zimní detoxikační kúra povoluje teplá zeleninová jídla a jediné, co byste opravdu neměli jíst, jsou maso a masné výrobky. Po svátcích si jednoduše dopřávejte lehké pokrmy a část kúry by měla zahrnovat zmíněné šťávy. Dnes již máte tu výhodu, že si šťávy nemusíte připravovat doma, ale můžete si je objednat přes internet, nebo koupit v obchodě. Ale i přesto věnujte pozornost složení, které může obsahovat nadměrné množství cukrů.

Chce to plán

Při detoxu se nevyhnete přesně stanovenému plánu, který musíte dodržovat. Proto je detox i o silné vůli. Předem si sestavte plán aktivit a jídelníček, o kterém víte, že vám bude vyhovovat.

Hledejte recepty

Každá strava by měla být rozmanitá, totéž si můžete dopřát u tohoto detoxu. Vyhledávejte a zkoušejte různé recepty, které se při detoxu doporučují. Může jít o polévky, hlavní jídla, či raw dezerty. Za nás můžeme doporučit právě raw recepty, které jsou výživné a zdravé v jednom. Chutná jsou různá zeleninová kari anebo brambory z trouby s dresinkem z pečených paprik.

Čtěte také:   Hubnou muži rychleji?

Nebojte se

Vzhledem k tomu, že nejde o klasický detox, nemusíte se bát špatných následků. Jde spíše o odlehčení jídelníčku po zimě, kdy se stravujete jinak než v létě.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *