Povánoční detox

Chcete po Vánocích detoxikovat? Vánoční detoxikace rozhodně není jen o šťávách, zvlášť v zimních obdobích. Jak tedy tento detox probíhá a co je jeho součástí? Detox je po Vánocích určitě vhodný, záleží jen na vás, jestli se pro něj rozhodnete bezprostředně po svátcích, či až po Novém roce.

V zimě detox nejsou jen šťávy!

Domnívali jste se, že detox jsou jen zeleninové a ovocné šťávy? Ne vždy tomu tak musí být! A obzvlášť v zimě, kdy kvalita ovoce a zeleniny vždy klesne. Zimní detoxikační kúra povoluje teplá zeleninová jídla a jediné, co byste opravdu neměli jíst, jsou maso a masné výrobky. Po svátcích si jednoduše dopřávejte lehké pokrmy a část kúry by měla zahrnovat zmíněné šťávy. Dnes již máte tu výhodu, že si šťávy nemusíte připravovat doma, ale můžete si je objednat přes internet, nebo koupit v obchodě. Ale i přesto věnujte pozornost složení, které může obsahovat nadměrné množství cukrů.

Chce to plán

Při detoxu se nevyhnete přesně stanovenému plánu, který musíte dodržovat. Proto je detox i o silné vůli. Předem si sestavte plán aktivit a jídelníček, o kterém víte, že vám bude vyhovovat.

Hledejte recepty

Každá strava by měla být rozmanitá, totéž si můžete dopřát u tohoto detoxu. Vyhledávejte a zkoušejte různé recepty, které se při detoxu doporučují. Může jít o polévky, hlavní jídla, či raw dezerty. Za nás můžeme doporučit právě raw recepty, které jsou výživné a zdravé v jednom. Chutná jsou různá zeleninová kari anebo brambory z trouby s dresinkem z pečených paprik.

Čtěte také:   Vánoční svátky se kvapem blíží!

Nebojte se

Vzhledem k tomu, že nejde o klasický detox, nemusíte se bát špatných následků. Jde spíše o odlehčení jídelníčku po zimě, kdy se stravujete jinak než v létě.

Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Digg this
Digg
Email this to someone
email
Sdílejte prosím!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *