Aby i v zimě bylo teplo

Aby správně fungovala imunita u dospělého člověka, je zapotřebí, aby bylo v pořádku hned několik věcí. Protože když některé z nich nejsou v pořádku, pak může být člověk často nemocný, aniž by věděl proč. Jaké zdravotní funkce to jsou a jaké jiné vlivy mají za příčinu to, že jsou někteří lidé častěji nemocní než jiní?

O špatném stravování by se dalo napsat ještě mnoho knih. Stručně řečeno, každý je jiný a každému vyhovuje něco úplně jiného, proto naslouchejte své tělo a dávejte mu to, co potřebuje. Jedním z hlavních problémů v zimě je, že spousta mladých lidí je nesprávně oblečených a tudíž je náchylnější k onemocnění. Proto ani v zimě nejsou angíny výjimkou. Obléci se v zimě tak, aby člověku nebylo příliš vedro a naopak i velká zima je docela kumšt, protože když zpocený člověk zůstane ve vlhkém oblečení, snadněji prochladne.

Pro zdraví člověka je nezbytné správné fungování metabolismu, proto si v zimě dopřávejte zdravá pikantní jídla, která dokáží metabolismus skvěle nakopnout, aby fungoval lépe a rychleji. Pepři a chilli se proto v zimě určitě nevyhýbejte. Za správné fungování metabolismu je také zodpovědný pravidelný pohyb. V zimě klidně stačí delší procházky, které vás nejen otuží, ale také zlepší i duševní zdraví.

S duševním zdravím také souvisí to fyzické, protože když jste v životě šťastní, pak jste zdraví i fyzicky. Ač se to nezdá, mnohdy má psychické zdraví největší vliv na to fyzické, takže pokud jste nemocní psychicky, brzo vás dostihne i nějaká fyzická nemoc. Jednoduše řečeno, dobrou náladu si stojí za to udržet, i když tomu někdy okolnosti příliš nenahrávají. Zde se hodí pořekadlo, že ve zdravém těle je zdravý i duch.

Čtěte také:   Stravování při cvičení - co je důležité?

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *