Jde přelstít zimní únavu?

Míváte i vy dny, kdy se cítíte jako po boji s větrnými mlýny? Jak přelstít zimní únavu a pocit neustálého vyčerpání? Zkoušeli jste někdy únavu jednoduše potlačit? Zimní únava perfektně nahrává nemocem, nechutenství a všemu, co se vám v létě zdárně vyhýbalo. Napadlo vás také, jestli to nebude jen normální lenost, která všemu brání? Lenost je jedna z možností, která se musí umět přiznat. Jak jste na tom vy?

Pijte vodu s citronem

Jak zatočit s únavou? Osvědčená rada, která vždy pomáhá. Začněte ráno sklenicí vody, ať už s citronem či bez. Někteří z vás mohou mít alergii na citrusy, pokud si tedy nejste jistí, citron vynechejte. Tělo ráno vodu potřebuje a dokáže tělo správně nastartovat.

Otevírejte okna

Zdánlivě banální věc, ale přesto na ní v zimě zapomínáte. Větrání je v zimě velmi důležité, vyvětrejte před tím, než ulehnete ke spánku, aby se vyčistil vzduch. A ráno po probuzení také okno nezapomeňte otevřít. Toto platí samozřejmě u všech místností ve vašem domě.

Choďte ven

Přestože počasí nenasvědčuje procházkám anebo jiným aktivitám, buďte venku. I procházka v mrazech vás dokáže nabít energií a vy uděláte něco pro vaše zdraví. Po příchodu domů si můžete dopřát vanu a pokračovat v relaxaci. Dalším tipem jsou rostliny, které mění kyslík v místnosti, máte jich doma dostatek?

Zaměstnejte se

Nemyslíme tím trávit každý den přesčas v práci, ale domluvte si takové aktivity, které vás budou bavit. V zimě jsou dlouhé večery, co je raději strávit s přáteli, nebo je zaplnit tím, co vás baví, místo sledování televize? Víkend si naplánujte dopředu, ať se máte na co těšit.

Čtěte také:   Co dělat, abyste se v létě vyhnuli střevním potížím?

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *