Zdravý životní styl je v létě trochu jiný!

Zdravý životní styl v létě je trochu jiný než ten v zimě. V čem a proč by se měl změnit, když vy se možná cítíte pořád stejně? Záleží také na tom, jakou máte práci. Je opět rozdíl v tom, jestli pracujete ve firmě, kde máte striktně daný režim, nebo jinde, kde mají pravidla benevolentnější. Ovšem stále platí, že být zdravý je v létě o něco jednodušší než v zimě.

Pestrá strava

Nejlepší je si vše vypěstovat sám, ale na druhou stranu chápeme, že ne všichni mají tuto možnost. Proto navštěvujte farmářské trhy a sledujte akce v supermarketech, zelenina je totiž o poznání lepší v létě i v obchodě. Na podzim se snažte zeleninu či ovoce uskladnit. Ideální je zavařování, které mnohdy vydrží i několik let.

Více pohybu

Člověk má přes jaro až do podzimu více pohybu a stavba těla se i lehce mění. Tělo není tolik náchylné k ukládání tuků a to je ideální čas na nabrání svalové hmoty. Proto se se samozřejmě i lépe hubne. Oprašte kolečkové brusle či kolo a udělejte si o víkendu výlet.

Jiná doba spánku

Stále platí, že minimální doba spánku by měla být šest až osm hodin, ale v létě to může být jinak. Chodíte spát později a vstáváte skoro stejně? Nevadí, hlavně pokud se vy sami necítíte příliš unavení. Jediné, co byste měli dodržovat je, že při zvýšeném výdeji energie je potřeba více spánku.

Čtěte také:   Na tyto věci u běhání nezapomínejte!

Udržování váhy

Vyvážená strava jde ruku v ruce se snadnějším udržováním hmotnosti. I když je léto časem grilování, tělo je schopno pár tučných věcí vydržet. Mimo jiné jde grilovat i zdravě. Maso už dnes není tak populární, jak bývalo kdysi.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *