Mýty o hubnutí

V létě se jednoduše hubne lépe, to každý ví. Na co je dobré při hubnutí myslet a čeho se nezaleknout? Existuje spousta mýtů a domněnek, které nejsou pravdivé, ale lidé jim věří. Proč? To ví jen málokdo. Tak tedy, na které mýty si dát pozor, protože nejsou pravda a kterým naopak věřit, protože pravdivé být mohou?

Nejezte po páté hodině

Nejíst po páté hodině je nesmysl. Ovšem pokud chodíte do postele v sedm, tak by to smysl dávalo. Z toho plyne, že se doporučuje jíst dvě hodiny před spaním. A pokud to nevydržíte bez svačinky, můžete si dovolit například zeleninu, nebo krekry, které již moc nezatíží trávicí ústrojí.

Tuky jsou špatné

Tuky špatné jsou, ale pouze tehdy, když je jich velké množství. Oříšky a semínka do zdravého jídelníčku neodmyslitelně patří. Za to smažený sýr i všechno smažené si budete muset odpustit. Ale tuků jako takových se rozhodně nebojte.

Běhej a zhubneš

Ačkoliv je běh vhodnou sportovní aktivitou na spalování kalorií, je možné hubnout i jiným pohybem. Důležité je také znát svou tepovou frekvenci a při jaké zátěži máte nejlepší spalování. Díky tomu, že je každý naprosto jiný, není možné určit „spalovací“ hodnotu všem stejnou. Takže je možné hubnout i ve fitness centrech, stačí si jen vybrat.

Salát je nejlepší

Že je salát vždy nejlepší volbou už dávno není pravda. Existuje spousta výborných pokrmů, které jsou hlavně zdravé a bohaté na minerály. Salát se spíše hodí na lehkou večeři, ale jako jídlo po hubnoucím tréninku opravdu ne. Totéž kdysi platilo i o přílohách, které se v jídle považovaly za naprosto zbytečné, dnes je tomu ale jinak. Z příloh lze vytvořit plnohodnotný pokrm.

Čtěte také:   Nízkosacharidová dieta

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *