Jak urychlit metabolismus?

Hubnutí, jak určitě víte, je takzvaný běh na dlouhou trať. Co všechno je třeba dělat, abyste se konečně cítili lépe? Jedna z nejpodstatnějších věcí je metabolismus, který musí dobře fungovat. Aby metabolismus fungoval správně a rychleji, je třeba se k tomu dopracovat nejen jídlem, ale také cvičením.

Kardio

Cvičení, při kterém spalujete dost kalorií je kardio. Jedná se například o běh či jízdu na kole a jiné aktivity, při kterých je třeba větší fyzické zdatnosti. Pro začátek ale zvolte například svižnou chůzi a poté se přesuňte k náročnějším úkonům. Nic se nemá přehánět a u takovýchto sportůto to platí dvojnásob.

Jídlo

Pokud se nestravujete extrémně nezdravě nebo často v restauracích, máte skoro vyhráno. Domácí strava je pro nastartování metabolismu to nejlepší, stačí ji jen nepatrně upravit. Léto je čas, kdy si můžete dovolit domácí smoothie, džusy, zkrátka všechno, co najdete na zahradě, můžete upotřebit. Ke zrychlení metabolismu jsou vhodná také ostřejší jídla. Nejvíce se doporučuje chilli či jiné druhy papriček, které ale nejsou zase extrémně pálivé. Vhodné jsou také čerstvé papričky, které svou pálivostí překvapí i otrlé konzumenty.

Pitný režim

Pitný režim je pro rychlý metabolismus naprosto nezbytný. Pijte hlavně hodně vody, kterou můžete doplnit o citrusy či jiné ovoce. Pokud máte problémy s pálivým jídlem, snažte se pít alespoň více vody. Zkuste vynechat černý čaj, který má spíše opačné účinky a metabolismus neurychlí dostatečně.

Čtěte také:   Jak se správně opalovat?

Pokud chcete metabolismus urychlit, zapomeňte na alkohol nebo dlouhé sezení v práci. A co je důležité, začít správně jíst, což znamená nepříliš malé, ale ani obrovská porce jídla. Pokud si v tomto směru nejste jisti, vyhledejte poradce, který vám přesně určí, jak velké porce jsou pro vás vhodné. Protože pokud budete jíst pořád málo, nikdy metabolismus nenakopnete tak, aby fungoval stoprocentně.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *