Přichází zima, posilujte imunitu!

Venku to konečně připomíná ten „pravý“ podzim. Sychravo, ráno přízemní mrazíky a odpoledne brzo tma. Lidská obranyschopnost může být nejen z těchto důvodů narušená. Proto je třeba ji pomoct a zaměřit se na její posílení. Co dělat a co jíst, abyste svou imunitu posílili?

Chraňte se před zimou

Na kraťasy či krátké sukně zapomeňte, ráno je pěkná zima, a pokud fouká, může to pocitově připomínat i mrazivé teploty. Určitě je potřeba teplejší bunda, nebo alespoň pár vrstev, které vás před nízkými teplotami ochrání. Nebojte se vrstvit, budete působit trendy a zároveň budete v teple. Zvolte také vhodnou obuv, která je ideálně nepromokavá, ale zároveň vám nebude způsobovat otlačeniny a ani se vám nebudou nohy příliš potit. Že se to zdá být až příliš utopické? Nejste daleko od pravdy, najít totiž obuv, která vám opravdu sedí, může být někdy velmi obtížné.

Doma dostatečně větrejte, ale ne až tak, aby vám byla zima. Zvláště před spánkem je dobré vyvětrat. Při prvních nižších teplotách netopte hned na 25 °C, ale začínejte postupně, doporučená teplota uvnitř by stejně neměla přesahovat 22 °C a v místnosti, kde spíte, by to mělo být ještě méně.

Posilujte imunitu zevnitř

Potraviny jako zázvor, cibule, česnek, chilli, kurkuma, červená řepa, rybíz, hlíva ústřičná, echinacea, šípek, jablka apod. mějte na svém jídelníčku běžně. Podzimní jídelníček je bohatý na polévky, teplá jídla a kaše. Primárním účelem podzimního stravování je, abyste se zahřáli a doplnili potřebné vitamíny před nástupem zimy. Pečené brambory s dýní a cizrnou na kari jsou ideální večeří či obědem na chladné večery.

Čtěte také:   Lepší obranyschopnost začíná uvnitř těla

Pro posílení imunity je potřeba, abyste byli dobře naladění i psychicky. Pracovní stres tomu moc nepřidává, protože tvoří valnou většinu vašeho života. Zkuste si udělat minimálně dva dny v měsíci pro sebe a své blízké program, který vás zabaví a vy přijdete na jiné myšlenky.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *