Poznáte, kdy máte špatnou náladu?

Špatná nálada jde ruku v ruce s chladným, chmurným a podzimním počasím, které je na podobné problémy jako stvořené. Od špatné nálady k depresi je to cesta poměrně dlouhá, nicméně člověk neznalý ji nemusí jen tak rozpoznat, pokud ovšem nepřijde bez jakýchkoliv příznaků. Co už je deprese a co je „jen“ špatná nálada?

Špatná nálada

Když na vás padne špatná nálada, měli byste to umět rozpoznat. Indicií číslo jedna je samozřejmě to, že každý z nás už špatnou náladu měl, což znamená, že ví, kdy je to jen „den blbec“ a kdy je to něco jiného. Mnohdy se ale stává, že špatná nálada přetrvává a může být brána jako počáteční deprese. Takže pokud u vás negativismus převládá a vy už si s tím sami nevíte rady, zkuste zapojit své blízké, případně odborníky, kteří vám s tímto problémem rádi pomohou.

A co když už je to deprese?

Deprese má nepřeberné množství podob a de facto se může projevit úplně jakkoliv, proto je téměř bezpodmínečné vyhledat odbornou pomoc. O depresi se říká, že je mnohem horší než špatná nálada a že ji lidé poznají, ale jak jste se dočetli výše, vůbec tomu tak nemusí být. Co je důležité si uvědomit, že lidé v takovéto situaci potřebují vaši pomoc a obracet se k nim zády by nebylo příliš vhodné. Právě i s pomocí blízkých se léčba může zkrátit. Přistupujte k nim s opatrností a péčí a dávejte si pozor na to, co říkáte. Nemocní lidé jsou mnohem citlivější na všechny podněty, které se jich týkají a dokáží je lehce rozhodit, proto je třeba se s tímto faktem naučit pracovat.

Čtěte také:   Trpíte depresí?

Dost možná se ve vašem okolí nachází někdo, kdo depresemi trpí a vy o tom nemáte ani potuchy. Proč? Lidé trpící depresemi se ne často dokáží s problémem svěřit, ale pokud víte, že si těmito problémy procházejí, neváhejte jim nabídnout svou pomoc.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *