Snadné vyvarování nemocem

Psychosomatika je úzké spojení těla i duše. Spousta odborníků se touto problematikou stále zaobírá a zkoumá nové věci. My se zaměříme na ty, které jsou prověřené a které mohou způsobovat spoustu nemocí a chorob. Pořád ještě nevěříte, že stojí za to si udržet dobrou náladu? Nikdy jste nepřemýšleli o tom, že nemoci přichází se špatnou náladou?

Každý člověk takovéto spojení jistě zažil. Nervozita či sevřený žaludek před určitou zkouškou jsou těmi nejznámějšími projevy. Vzhledem k tomu, že je každý jedinec unikátní bytostí, projevy se mohou lišit. Mezi další patří zvýšení či snížení krevního tlaku, pocení anebo náhlé zrudnutí a náhlý záchvat paniky. I tyto příznaky začínají v hlavě. Princip psychosomatiky se zdá být naprosto jednoduchý, ale ne vždy tomu tak je. Ve zjednodušeném vysvětlení mozek vysílá signály tělu, které se pak zachovají tak, jak mozek uzná za vhodné.

Často se také říká, že podle nálady a aktuálního rozpoložení je lidské tělo náchylné k nemocem. Jak by tedy měla znít rada pro vyvarování se nemocem? Udržet si stále skvělou náladu nejde, ale jde být ve většině situací pozitivní, tudíž myslet pozitivně. Tento trend k nám přišel z Ameriky a stále více lidí se jej snaží aplikovat. Být ale přehnaně „sluníčkoví“ také není dobré, tudíž je na vás, zdali si najdete tu správnou cestu, kterou si zaručíte pevné zdraví.

Čtěte také:   Co je to sebeláska a jak ji lze vnímat?

Stále tedy platí, že být přehnaně negativní se nevyplatí. Člověk, který neustále myslí na špatné věci, které jej velmi ovlivňují, si zadělává i na dlouhodobé nemoci. Přestože je obtížné ve smutných situacích myslet pozitivně, stojí za to si vybudovat nadhled a psychosomatiku přijmout tak, jak se bude líbit vám.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.