Jaké potraviny jdou nahradit těmi zdravějšími?

Nahradit dnes jde snad úplně všechno. A nemusí to být jen ve stravování, ale i v čemkoliv jiném. Jen malým ledovcem jsou umělé klouby v lékařství. Nicméně my se budeme opět zabývat jídlem, tentokrát co všechno jde nahradit zdravější alternativou. Tím vás samozřejmě nenutíme je zkoušet, nebo ty klasické potraviny přestat jíst.

Alternativ je opravdu nepřeberné množství. Dobře se nahrazuje zejména ve sladkých pokrmech, a když se naučíte s alternativami dobře pracovat, zjistíte, že například bílý rafinovaný cukr už není vůbec potřeba. Totéž platí u slaných pokrmů a hlavně soli. Inu, je lepší používat různé druhy soli a na tu klasickou už raději zapomenout. Jinak na tom nejsou ani kořenící směsi, které se hojně využívají hlavně v létě ke grilování. Mnohem lepší je si směs namíchat doma a s požadovaným množstvím ingrediencí, které vyhovují vašim chutím.

V létě jsou trendy cuketové špagety, které nahrazují ty klasické. Omáčku si na ně můžete vytvořit podle dostupných potravin, které máte doma. Bramborovou kaši nahraďte batátovou, květákovou, nebo hráškovou. Pro zachování chuti můžete pár brambor ponechat a máte svěží rostlinnou kaši. Nezapomínejte na rýži, ty ze sáčku už se nevaří. Na trhu je tolik druhů rýže, že se nebudete stačit divit. Schválně se podívejte do regálů, když vyrazíte na svůj obvyklý nákup. Místo klasických svačin se šunkou a sýrem si dopřejte rostlinné pomazánky, které byste měli najít i v obvyklých obchodních řetězcích.

Čtěte také:   Tipy na zdravou snídani

Nahrazování jde s části ruku v ruce s rozšiřováním jídelníčku. Tudíž se ptejte známých, hledejte na internetu a v kuchařkách, co a jak je dobré zaměnit či přidat. Nejen že vaše strava bude pestřejší, budete se cítit lépe po fyzické i duševní stránce.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *