Jak se chránit před zimou?

Teploty hluboko pod nulou, za to všechno může nejen arktický vzduch, který tyto extrémní teploty pro naše podnebí přináší. Jak se vyvarovat následkům mrazivých teplot, jež byly a jsou stálou nástrahou kruté zimy? Mrazivé teploty nejsou důvodem zůstávat doma, pokud nemáte větší zdravotní problémy.

Tělo si musí zvyknout

Nepatříte-li mezi rizikové skupiny, do které se řadí zejména malé děti a starší lidé, není třeba se více strachovat. Pakliže jste velmi teplotně náchylní, použijte více vrstev, abyste zůstali v teple a hurá do otužování! Otužováním nemyslíme, že vyběhnete ve spodním prádle do sněhu, ale že budete zvyšovat svou dobu pobytu venku, ovšem za podmínek, že vám nebude zima a budete se cítit dobře. Ti odvážnější mohou v mrazech i sportovat, ale opět tomu předchází kvalitní vrstvení, které zajistí, že se nebudete muset obávat z prochladnutí. Základem pro pobyt v zimní krajině je zejména znalost vlastního já a vědět, co vydržíte, obecně se však doporučuje, že teploty pod minus patnáct až osmnáct mohou být v mnoha ohledech krizové. Proto dbejte na ochranu sebe sama, aniž by muselo dojít k nepříjemnostem.

Pobyt na takzvaně čerstvém vzduchu vám v mnoha ohledech prospívá. Například si vyčistíte hlavu, bude se vám lépe usínat, budete spokojenější apod. Pro ochranu tváře, která zůstává většinou bez zakrytí, je nejlepší zvolit krém, který působí jako ochranný film proti mrazu. Zejména si dávejte pozor na rty, které nesprávnou péčí mohou praskat a budou se vám hojit až do jara. Jako ochrana vám mohou posloužit podomácku vyrobené balzámy, jejichž návod lze snadno dohledat na internetu.

Čtěte také:   Začněte žít zdravě, teď!

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.