Co když v zimě přiberete?

Zima je strašákem pro všechny, kteří řeší čísla a svou váhu. Proč? V každém ročním období se totiž lidské tělo a organismus trochu mění a proto může docházet k úbytku anebo přibývání na váze, nebo ještě k větším změnám ve vašem těle, které však nemusejí být na první pohled vůbec vidět.

Je to přirozené

Je jasné, že člověk chce celý rok zůstat v té nejlepší formě a být fit, ale dříve tomu tak vůbec nebylo. Naši předkové se totiž řídili hlavně sluncem a ročními obdobími. V zimě proto tolik nepracovali, chodili brzy spát a vždy se u nich objevila kila navíc, které však nástupem jara brzo shodili, neboť práce na polích a kolem stavení byla pořádným zápřahem nejen pro muže, ale i pro ženy či dokonce děti. Na druhou stranu dnes je mnoho věcí jinak, lidé nepracují fyzicky a zaměřují se na výzkum a vývoj. Mnoho sedavých zaměstnání tak způsobuje větší nárůst váhy a díky malé fyzické zátěži se kila shazují velmi obtížně.

Naše rady zní tedy následovně. Není třeba se strachovat, když přes zimu přiberete pár kilo navíc, protože je to přirozené. Pokud se věnujete různým sportům, pak si můžete být stoprocentně jisti, že nabraná kila s příchodem teplejšího období zmizí. Na druhou stranu se naskýtá možnost sportovat i v zimě, vyhledat můžete jak indoor sporty, tak i ty venkovní. Běžky jsou ideální kombinací výdeje energie a zábavy, ale pokud zůstáváte raději v teple, tak navštivte posilovnu anebo si zkuste vyhledat tutoriály na internetu, z nichž jsou některé velmi účinné.

Čtěte také:   Jak se chránit před zimou?

Proto tedy neztrácejte hlavu, když zjistíte, že po zimě máte nějaké kilo navíc. Tělo se mění a dělá takzvaně zásoby, aby přežilo nízké teploty.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *