Benefity ze cvičení

Cvičení bývá někdy mnohem více náročnější, než bychom chtěli. To je možná ten hlavní důvod, proč někteří sportování stále nevěnují tolik času, kolik je alespoň minimálně potřeba. Je jasné, že každý potřebuje jiný čas ke sportování, ale proč nesportovat vůbec? Možná vás ještě nepřesvědčilo okolí, nicméně zde uvedeme jedny z nejlepších výhod cvičení.

Určitě víte, že lidé, kteří sportují, se zdají být šťastnější. A ono tomu tak opravdu je, neboť fyzická zátěž uvolňuje endorfiny, což jsou hormony štěstí. Proto je dobré v obdobích, kdy se cítíte být unaveni a ve stresu, jít si zacvičit. Dále pak pravidelná sportovní zátěž prodlužuje život, výzkumy totiž dokázaly, že se sportem zpomaluje proces stárnutí a sportovci mají nižší riziko úmrtí na kardiovaskulární choroby.

Benefit v podobě spánku

Výzkumy rovněž potvrdily, že pokud cvičíte pravidelně, máte hlubší a klidnější spánek. Pozor však na to, abyste nechodili spát krátce po sportu, tělo se potřebuje zklidnit.

Lepší trávení

Sportujete-li, určitě víte, že s trávením nemáte problém. Strava v těle nezůstává příliš dlouho, a tak nemůže docházet k nežádoucím toxickým jevům. V případě, že se strava drží dlouho v těle, cítíte se unavení a to může přispět i k vzniku rakoviny tlustého střeva.

Plíce v lepší kondici

Pamatujete na své začátky na základní škole, kdy jste již po jednom ovále popadali dech? Díky fyzické aktivitě si zvětšíte objem plic a můžete tak vykonávat věci, při kterých jste se dříve zadýchávali.

Čtěte také:   Domácí peeling? Snadné!

Cvičení je zkrátka balzámem jak na duši, tak na tělo. Samozřejmě existuje mnohem víc zdravotních benefitů, nicméně nejlepší je vyzkoušet si dlouhodobé sportování na vlastní kůži, pak možná také budete patřit mezi oné usměvavé šťastlivce.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *