Nejúčinnější bylinky

Když jste nemocní, dáváte přednost pilulkám anebo zkoušíte alternativní metody? Tentokrát bude řeč opět o bylinkách. Zaměříme se na ty nejpopulárnější a nejúčinnější a vytkneme to důležité. Téměř každá bylinka je pro nás užitečná, takže tento článek bude něco jako souhrn vybraných, a také je možné, že se k bylinkám ještě vrátíme.

Ostropestřec mariánský

Ostropestřec není nic jiného než klasický bodlák, který znáte z luk. Je tedy velmi nenáročný, jen potřebuje dostatek slunečního svitu. Dříve se užívaly k léčení hlavně listy a kořen, nicméně dnes jsou to zejména semena, které slouží k přípravě čaje, oleje a v neposlední řadě „populárních“ tabletek. Jako největší pomocník se užívá při léčbě jater, může za to látka silymarin, jež pomáhá obnovit jaterní tkáně. Používá se dokonce i u drogově závislých a alkoholiků.

Jinan dvoulaločný

Ginko biloba rozšiřuje cévy, preventivně se tedy používá proti infarktu či náhlým mozkovým příhodám. V čínské tradiční medicíně je tisíce let používán proti astmatu, senilitě či zažívacím potížím.

Aloe vera

Posiluje a čistí organismus, také spolehlivě hojí čerstvé rány. Má silné antibakteriální účinky a upravuje střevní mikroflóru, což je základ pro dobře fungující imunitu.

Třapatka nachová

Echinacea, neboli Třapatka nachová posiluje imunitní systém. Také se využívá při léčbě rakoviny, nicméně v těchto obdobích se hodí jako skvělá prevence proti nachlazení a chřipce. K dostání je v různých formách, od tinktur až po čaje.

Čtěte také:   Všemocný heřmánek pravý

Ženšen

Účinky ženšenu mají pozitivní vliv na nervovou soustavu či imunitní systém. Bývá také doporučován jako prevence proti stresu. V tradiční čínské medicíně má opět zastoupení, mimochodem, je také považován za afrodiziakum.

Šípek

Pamatujete si, že jste jako malí chodili sbírat šípky? Šípky jsou zdrojem vitamínu C a na podzim se z nich dělá čaj. Zároveň je také antioxidantem, který tělo zbavuje volných radikálů.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.