Obézní a hubení – mají něco společného?

Hubení a tlustí? Co mají tyhle dvě skupiny lidí společného? Kdo žije déle a kdo bývá více nemocný? Jsou otázky, na které existuje mnoho odpovědí, ale ne všechny mohou být správné. Platí opravdu onen všeobecný fakt, že obézní lidé, nebo lidé s lehkou nadváhou žijí kratší dobu a více podléhají nemocem?

Co tyto dvě skupiny spojuje?

Extrémní štíhlost a nadváha nevěstí nic dobrého. De facto na obě skupiny číhají problémy s klouby, rakovina vnitřních orgánů, porucha štítné žlázy či snížená obranyschopnost. V postavě člověka hrají poměrně velkou roli geny a také to, jestli se věnuje sportu či ne. Ale jak se říká, nic není ztraceno, a bojovat s váhou může úplně každý.

Méně je více?

Známé pořekadlo praví, že byste měli jíst do polosyta a pít do polopita, což je pravda. Není potřeba se přejídat, nebo jíst porce, které absolutně neodpovídají vašemu dennímu příjmu. Naučit se správně jíst chce trochu času, neboť se spousta lidí domnívá, že by porce měly být opravdu miniaturní, ale opak je pravdou. Výživné jídlo musíte přijmout také v dostatečném množství, což je i adekvátní porce vzhledem k vaši výšce a váze.

Spokojení lidé mají kila navíc

O tom, že spokojení lidé jsou obézní, padlo mnoho pravd. Nicméně určitě tušíte, že ne vždy tomu tak skutečně je. I obézní lidé či lidé s nadváhou nemusí být šťastní, stejně tak je tomu i u lidí hubených.

Čtěte také:   Přejedli jste se o svátcích?

I přes rozsáhlé debaty, výzkumy a testy je jasné, že to, jak člověk vypadá, hraje velmi podstatnou, ne-li nejpodstatnější roli v životě. Člověk je souzen podle toho, jak vypadá, přičemž se moderní doba snaží alespoň tento fakt o něco zmírnit.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *