Nemůžete spát?

Nemůžete spát? Možná je na chybě vaše stravování, které má na kvalitu spánku nemalý vliv. Je jasné, že v tomto případě hraje roli i mnoho dalších faktorů, jako je například únava, stres anebo cokoliv, co vás dokáže rozhodit z vašeho obvyklého režimu.

Nemáte režim?

Pakliže nemáte takzvaně svůj režim, není se čemu divit, že váš spánek není dostatečně kvalitní. Vaše tělo není zvyklé na jednotný čas, protože uleháte vždy v jinou dobu, což může zapříčinit i jiné zdravotní problémy. Máte-li možnost, zkuste chodit spát ve stejnou dobu a uvidíte, že se váš spánek zlepší. Ruku v ruce jde i používání všech elektronických přístrojů včetně mobilního telefonu, počítače a případně i televize. Tyto přístroje totiž zabraňují tvorbě spánkového hormonu, který je nezbytný ke kvalitnímu spánku.

Přílišná konzumace jídla a nápojů

Pokud se celý den přejídáte, určitě budete mít se spánkem problém. Totéž platí i o tom jíst těsně před spaním, neboť pak tělo využívá energii na trávení, místo toho, aby se organismus věnoval regeneraci. Pokud dlouhodobě holdujete alkoholu, taktéž budete mít se spánkem problém, ačkoliv právě díky přemíře alkoholu problém pociťovat nebudete. Může jít o bolesti hlavy, kloubů a podobně, které mohou mít i dlouhodobý charakter.

Spánek je složitý proces lidského organismu, a všechno není tak jednoduché, jak se zdá být. Spánek je nejdůležitější pro regeneraci těla, ale i duše, proto nevsázejte na všechny rady moderní doby a zkuste se řídit vlastním tělem. Poznáte, kdy jít spát a kdy vstávat. Počet hodin spánku se u každého může lišit, ale rozhodně nespěte méně než pět hodin, pak totiž spánek nebude dostatečné hluboký. Mimoto také neprojdete všemi fázemi spánku, které jsou důležité.

Čtěte také:   Jak vlastně správně jíst?

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *