Je veganství jen trend? 2. část

Být veganem se může „tvářit“ každý, ale být zodpovědným veganem a vědět, co kupovat a jakým problémům věnovat zvýšenou pozornost, už nemusí být zrovna nejjednodušší. Zvláště pak pro ty začínající, kteří potřebují přesné údaje, kde a co koupit a čemu se vyvarovat.

Kosmetika

S veganskou kosmetikou to v Česku není příliš jednoduché, v kamenných obchodech je k dostání jen malá škála značek a ty ostatní musíte objednávat pouze přes internet. A proč je netestovaná kosmetika tak důležitá? Zvířata v testovacích laboratořích jsou týraná pokusy, aby se zamezilo případným nežádoucím reakcím na kupujících. Proto kupujte kosmetiku pouze s certifikáty (logy), které vám zaručí to, že přípravek nebyl testován na zvířatech (nejčastěji se jedná o logo králíčka).

Úklidové prostředky

Ekologické úklidové prostředky naleznete zpravidla v obchodech s různou alternativní výživou anebo můžete opět objednávat online.  Jmenovitě jsou to značky jako například Sonett, Almawin, Green Force, anebo Ecozone. Jedná se o to, že tyto veganské mycí prostředky jsou především ekologické a vyrobeny z pouze přírodních surovin, což opět zaručují certifikáty a loga, která musí být uvedena na obalu.

Oblečení

Oblečení je častým předmětem sporů veganů, neboť spousta z nich nakupuje v klasických obchodních domech u komerčních značek, a druzí se snaží oblečení vyměňovat, nakupovat v second handech, aby snížili svou spotřebu. Koženou obuv snad ani zmiňovat nemusíme, protože je jasné, že to je pro vegany tabu.

Pakliže si ujasníte své priority a požadavky, kterých byste chtěli dosáhnout, určitě s těmito věcmi nebudete mít problém. Je rovněž důležité začít postupně a nezměnit své návyky ze dne na den.

Čtěte také:   Pitný režim - kalorie, které zapomínáte?

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *