Je pro vás redukční dieta vhodná?

Vzpomínáte na to, kdy jste se poprvé rozhodli se svou postavou něco dělat? Byl to pro vás zlomový okamžik? Hádáme, že určitě ano. Ale co dělat, když stojíte na začátku dlouhé cesty ke své vysněné postavě, která bude stát úsilí, pot a možná i slzy? Nic není jen tak a dieta zvláště!

Co je vlastně redukční dieta?

Jak již název napovídá, redukční dieta spočívá v omezení. V jakém? Omezujete především přebytečné kalorie, které jste dřív měli doslova na denním pořádku. A v tom také tkví jeden z největších problémů. Mnoho lidí omezí stravu tak moc, že se de facto nestravuje ničím, co by pro jejich tělo bylo přínosné. Což znamená, že kila se ztrácejí, ale také to, že je lidský organismus oslaben nedostatkem živin, tedy minerálů a vitaminů. Takové případy se dějí tehdy, pokud přijímané množství kalorií už je tak nízké a tělo si vytváří jejich zásoby ukládáním tuků. Odlišným případem je nadměrné množství kalorií, které tělo nezvládá zpracovávat a proto je důsledek přibývání na váze. Přemýšlíte tedy, jak „žrát a nepřibrat“, když je téměř všechno tak omezující?

Složitý proces

Že hubnutí není krátkodobý proces, už dávno víte. Ve vašem těle probíhají složité procesy, které nejdou vždy radikálně vysvětlit. Nejdůležitější je si nastavit systém, který budete dodržovat (například jíst ve stejný čas, spát stále stejný počet hodin, omezit příliš tučná jídla apod.) Tímto si tělo zvykne na určitý režim, který je pro hubnutí stěžejní.

Čtěte také:   Nemůžete spát?

Pakliže si stanovíte režim, je důležité dbát na příjem kalorií, který je u každého člověka individuální. Pokud nevíte, jak na to, stačí vyhledat odborného poradce a ten vám sestaví jídelníček na míru. V žádném případě si neberte příklad z internetových jídelníčků, které odborníci určitě nesestavovali. Velkou míru hraje také psychické zdraví, které může mít vliv na kolísání vaší váhy.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *