Přípravy na poslední chvíli?

Vánoční svátky jsou doslova za dveřmi, a pokud ještě nejste připraveni, tak vaše nervy musí být takzvaně „na pochodu“. Anebo patříte mezi ty, kteří se s přípravami nestresují a užívají si krásnou atmosféru plnou pohody, blízkých a přátel? Ať už je to jakkoliv, přinášíme vám tipů, jak se vyhnout všem neduhům, které si pro vás svátky mohou přichystat.

Všeho dost

Na nadcházející svátky lidé nakupují jako zběsilí, aby doma něco nechybělo. Dnešní doba je však taková, že i přes rok máte k dispozici téměř všechno, na co si jen vzpomenete, tak proč to všechno okolo? Na Štědrý den nebo v průběhu svátků to může skončit nejen přejedením, ale také zánětem žaludku či něčím horším. Proto nezapomínejte jíst střídmě a na návštěvách spíše ochutnávejte.

Pohyb nebyl nikdy důležitější

Po novém roce se vrátíte do práce a uslyšíte všechny ty stížnosti o tom, jak vaši kolegové přibrali na váze. A ono není nic jednoduššího, než si mezi svátky dopřát delší procházku, která vám nejen zlepší náladu, ale také vám přinese zdravotní benefity. Další tip pro vás je ten, že při navštěvování rodin nemusíte autem, ale stačí jít po svých, ovšem pokud to nemáte několik desítek kilometrů.

Zapojte celou rodinu

Abyste se vyhnuli stresu a nervozitě při finálním úklidu, zapojte celou rodinu. Rázem budete mít společnou činnost, u které určitě také spálíte pár kalorií a při nejmenším najdete společnou řeč. Totéž můžete zkusit aplikovat na menších dětech i po svátcích, a uvidíte, že vám rády pomohou.

Čtěte také:   Neovladatelné chutě? Zkuste se jim vyhnout!

A co je důležité nejvíc? Hlavně neztrácet hlavu a neutrácet příliš mnoho peněz za vánoční dárky. Celé kouzlo Vánoc spočívá hlavně v tom, že se rodina sejde u jednoho stolu.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *