Chyby při hubnutí

Hubnutí není jen tak, je to fáze, ve které byste neměli zůstávat příliš dlouho. Proč? Hubnutí je extrémní zátěž nejen pro organismus, ale i pro vás samotné. Proto je lepší průběžně přecházet na zdravý jídelníček, u kterého víte, že u něj dokážete setrvat. I když se pro hubnutí rozhodnete, existují zde chyby, kterých je třeba se vyvarovat.

Psychika

Psychický stav při hubnutí je mnohem důležitější, než se zdá. Ovlivňuje totiž nejen úbytek váhy, ale také zpracování potřebných živin. A pokud nevěříte ani sami sobě, zkuste na svém úsudku ještě chvíli zapracovat, než se pustíte do složitých diet. Máte-li dostatek financí, pohovořte si s tréninkovým koučem, který vás do změny dokáže určitě nakopnout.

Kila problém neřeší

Hubnutí a zpevnění postavy je primárně stavem mysli, proto jste krásní, i když máte kila navíc. Úbytek váhy vaše problémy nevyřeší, ale ani je nezmění. I po zhubnutí se kýžená satisfakce nemusí vůbec dostavit. Takže pokud vám jde o čísla, zkuste se zaměřit na centimetry, které vám toho poví mnohem více než přebytečná kila.

Odpočinek

Odpočinek a čas na regeneraci je naprosto nezbytný. Pokud s hubnutím začínáte, z počátku se zbytečně nepřepínejte hlavně při sportovních aktivitách, začínejte spíše lehkým cvičením a postupně přidávejte intenzitu a množství. Při nedostatečném odpočinku může dojít k nadměrnému ukládání tuků, což je přesně opakem toho, co v danou chvíli potřebujete.

Čtěte také:   Ketonová dieta

Menší porce a nízkotučné potraviny

Shazování přebytečných kil opravdu není o nízkotučných potravinách a salátech. Je třeba tělu dodat vše, co potřebuje, což znamená kvalitní potraviny, které nemusí být nutně nízkotučné. Nízkotučné potraviny jsou plné aditiv, které vylepšují chuť, protože místo aditiv by měl být složkou tuk. Salát si můžete samozřejmě také dopřát, ale nezapomeňte opět na tuky a kvalitní bílkoviny.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *