Jak na stravování v létě?

Horké letní dny se kvapem blíží, a tak to člověka vybízí k piknikům, grilování či jídlům z rychlého občerstvení. Co si ale na takový piknik vzít a čemu se u grilování vyhnout? Strava v letních měsících už musí vypadat jinak než ta v zimě. Samozřejmě, že je těžké odolat vepřovému steaku z lávového grilu, ale letní strava si žádá mnohem více zeleniny a ovoce, nehledě na množství tekutin.

Ideální také v létě je, pokud potřebujete, redukovat svou váhu. Slunečné počasí vybízí k častějšímu pohybu a strava zaměřená především na zeleninu a ovoce podporuje hubnutí. Volte raději kvalitnější suroviny a nezapomeňte je tepelně upravit. Nicméně i raw strava má zde své výhody, a to takové, že do letního počasí skvěle zapadá. Holdujete-li masu, volte ryby nebo kuřecí (krůtí). A jak by mě takový letní svěží jídelníček vypadat?

Snídaně: Začněte sklenicí vody s citronem, dále si připravte smoothie z jednoho banánu, hrsti čerstvého špenátu, různých semínek (například lněných) a doplňte vodou (případně trochou džusu).

Svačina: Libovolné ovoce dle chuti (nejlépe sezonní).

Oběd: Špagety s rajčatovou omáčkou (do omáčky přidejte sójový granulát, papriku, rajče…) + miska zeleniny

Kuskusový salát s tuňákem + miska zeleniny

Restovaná zelenina všeho druhu s tempehem, brambory + malá miska zeleniny nebo salátu

Svačina: Sypané müsli s ovocem a trochou jogurtu

Tvarohová pomazánka se sušenými rajčaty na celozrnném chlebu

Večeře: Zeleninový salát s tofu + celozrnná bagetka

Salát s červenou čočkou a jogurtovým dresingem

Čtěte také:   Jaké máte předsevzetí do nového roku?

Zapečená cuketa s kousky kuřecího masa

Tekutiny: Pijte hlavně vodu, občas minerálky nebo také bylinné čaje. Snažte se mít ke každému jídlu alespoň jednu sklenici či šálek.

V létě omezte uzeniny a červené maso, v zimě si je jednou za čas budete moci dopřát. Naslouchejte hlavně svému tělu a nastartuje ho na letní režim tak, aby fungovalo bez problémů po celý rok.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *