Co s bolavými klouby?

Zdravotní problémy se nikoho neptají, zda-li mohou přijít právě teď a jestli je na ně ten správný čas. To se týká samozřejmě i problémů s klouby, které mohou být velmi závažné. A co víc? Není to problém jen starších lidí, stále více mladých lidí má problémy právě s klouby.

Bolavé klouby jsou důsledek nedostatečného „promazávání“, co dělat, aby nás klouby nebolely, nebo minimálně předcházet bolestem?

Špatné klouby v rodině

Tato věc se může zdát banální, ale pokud ve vaší rodině trpí někdo velkými bolestmi kloubů, vsaďte na přírodní kolagen, který se užívá ráno 10 minut před jídlem. Stejně tak by na to neměli zapomínat sportovci a těžce pracující lidé. A nepodceňujte příznaky! U léčby kloubů je důležitý každý den, proto si zajděte raději včas k doktorovi.

Pozor na přemíru sportu

Zejména při sportech, které jsou náročné na doskoky, je podmínkou vybrat vhodnou obuv, jež tlumí nárazy. Posilujte svaly dolních končetin, neboť svaly jsou schopny z části zastoupit nemocné klouby. Dbejte na to, aby vaše klouby byly v zimních obdobích dostatečně v teple, protože zima nepoškozuje jen klouby, ale i svaly (mohou se natáhnout nebo natrhnout).

Rostlinní pomocníci

Odmítáte-li různé pomocníky v tobolkách, zkuste denně dvě lžíce nadrcených lněných semínek. Rovněž se říká, že jsou dobrá chia semínka, protože všechny zdroje onoho „slizu“ pomáhají „promazávat“. Důležité je také doplnit vápník, toho je nejvíce v máku. Také vitamin C, který vápníku umožňuje vstřebání. Nicméně platí to, že pokud se stravujete zdravě a vyváženě, veškeré zdravotní problémy by měly být minimální.

Čtěte také:   Obézní a hubení - mají něco společného?

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *