Jak na podzimní neduhy?

Babí léto nás brzy definitivně opustí a je na čase se připravit na zimu. Lehké mrazy brzo udeří a to je ideální stav pro chřipky a nachlazení. Existuje ale řada nápojů a bylinek, které nám pomohou proti pochmurné náladě a nemocem. Nezapomínejte na to, že fyzické zdraví je odrazem zdraví psychického.

Co s depresemi?

Podzim je jednoduše obdobím velkých změn a tělo se s tím snaží vypořádat. Pijte pravidelně čaj z kopřivy, řebříčku a přesličky. Čaje vám nechutnají? Zkuste koupel z mateřídoušky, předem si připravíte výluh z bylinek (cca 200 gramů na 6 litrů vody). A jaké přírodní antidepresivum je nejznámější a nejúčinnější? Třezalka tečkovaná, na přípravu třezalkového oleje potřebujete pouze 150 gramů třezalky a půl litru libovolného oleje (nejlépe olivového). Necháme odpočívat a po šesti týdnech ho přecedíme a užíváme po lžičkách.

Kašel a nachlazení

Chladná rána jsou nejhorší, náš organismus ještě není dodatečně nastartovaný, aby se mohl bránit všemožným virům. Proto se nezapomínejte ráno teple oblékat. A co proti kašli? Opět se doporučuje čaj, tentokrát z jitrocele anebo podbělu, neboť obsahují látky, které usnadňují vykašlávání. Na nachlazení je nejlepší kopřiva s heřmánkem. Co zabírá proti únavě? Budete se divit, ale je to jmelí bílé, lžičku namočte na 12 hodin do studené vody a ohřátý výluh pijte po doušcích.

Podzim je období, kdy ještě můžete sportovat venku, proto je to taky jedna z forem obrany proti neduhům. Navíc příroda je krásně zbarvená a to vás přivede na jiné myšlenky. Při své procházce či běhu se na chvíli zastavte a užívejte si krásu okolní přírody. Nevěříte? Vyzkoušejte, ono to skutečně pomáhá.

Čtěte také:   Jak se chránit před nachlazením?

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.