Co dělat, abyste se v létě vyhnuli střevním potížím?

Káva, zmrzlina, pivo, steaky, taková typická kombinace pro Čechy v létě. Jak zůstat fit a nepřivodit si střevní potíže? Ne vždy je to jednoduché a z části si za to můžete i sami, neboť nedůslednou starostí o vaše tělo si způsobujete tyto problémy. Mít střevní potíže v létě není nic radostného, proto je třeba na sebe dbát i v letních měsících.

Co zapříčiňuje střevní potíže a průjmy? Průjem je infekčního původu, avšak důvodů může být několik. Ač se to nezdá, průjem může způsobit i stres, stres je totiž považován za jednoho z největších „zabijáků“ všeho dobrého v těle. Ke střevním potížím také logicky dochází, když je oslabený organismus. Trvá-li takový stav více než tři dny, neprodleně navštivte lékaře, který vám stanoví přesnou diagnózu.

Jak těmto potížím předcházet? Přestože jste například na dovolené, nebo u někoho na party, snažte se stále při stravování zachovat „zdravý“ rozum. Například konzumace nevhodných potravin ihned po sobě vám žádný benefit nepřinese (výše zmíněné pivo či zmrzlina). V cizině si dávejte pozor na tepelně nezpracovaná jídla a kohoutkovou vodu.

Pakliže už vás potíže zasáhnou, naordinujte si dietu a pijte pouze bylinné čaje, vodu a minerální vody. Budete-li vědět, že váš problém není až tak závažný, doporučují se například ovocné šťávy, banány a suchá rýže. Zejména se zdržte jakýchkoliv aktivit, neboť vaše tělo potřebuje odpočinek, proto mu jej dopřejte. Také věnujte pozornost stravě po nemoci, nezačínejte příliš těžce, volte spíše zeleninová jídla a později do jídelníčku zařaďte potraviny, na které jste zvyklí. Je zde totiž možnost, že by se vám nevhodnou stravou mohly problémy vrátit.

Čtěte také:   Co se děje při nedostatku železa?

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.