Posilujte svou imunitu!

Patříte mezi ty, kteří často trpí nachlazením, rýmou a podobnými problémy? Máme pro vás několik rad, jak jednoduše a kvalitně posilovat imunitu nejen v podzimních a zimních měsících. Zvláště v těchto dnech je nachlazení velmi časté, nejenom díky počasí, ale také kvůli zvýšené pracovní aktivitě a nutkání vše stihnout do příchodu vánočních svátků.

Sportem ku zdraví

Pokud sportujete pravidelně, máte předpoklad k tomu, že vaše imunita bude fungovat správně. Vyberte si cokoliv, ať už chůzi, fitness, běh. Další pořekadlo praví, že ve zdravém těle je i zdravý duch, takže „zabijete“ dvě mouchy jednou ranou.

Jezte pravidelně

Sportujete-li pravidelně, máte určitě zájem i o zdravou stravu. Důležité je také jíst pravidelně a pokud možno i ve stejných časových intervalech. Nepravidelná strava nese následky právě v podobě špatné imunity. Dávejte pozor také na to, jaké potraviny si vybíráte. Samozřejmě, že zdravá strava není jen o restauracích a fastfoodech, nejlepší je jídlo připravené doma, máte potom nutkání si pokrm ještě více vychutnat. A nezapomínejte na pitný režim, teď jsou to hlavně čaje či teplé džusy.

Vitamíny a minerály

V těchto dnech je to vitamin C, naleznete ho v česneku, jablkách, cibuli apod. Aktuální je také sušené ovoce (meruňky, švestky, goji). Netroufáte si na to, že zvládnete všechny minerály a vitamíny pokrýt stravou? V zimních měsících můžete zkusit užívat multivitaminy v pilulkách, ale s příchodem jara je opět odložte. Mnohem podstatná je totiž přirozená strava.

Čtěte také:   Kruhy pod očima - co s nimi?

Spánek

Spánek je ten nejlepší lékař na světě. Proto se řiďte i tmou venku a choďte spát dřív než v létě, organismu tím projevíte laskavost a vaše imunita bude v pořádku.

Otužování

Ačkoliv to možná zní trochu nelibě, s příchodem mrazíků je třeba se začít otužovat. Nejideálnější je s otužováním začít již v pozdním létě a také si pomalu zvykat na jiný rytmus dne.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *