Repelenty lze připravit i doma!

Že jste vyzkoušeli kvanta repelentů proti otravnému hmyzu, ale nefungovaly? Napadlo vás dát šanci i těm přírodním, které fungují úplně na stejném principu, ale navíc jsou bez chemikálií?

Samozřejmě že i přírodní repelenty mají svá negativa, většinou jde o to, že pokožku mohou zabarvit anebo v horším případě způsobit alergickou reakci, ta se ale nevylučuje ani u těch klasických. Také musíte počítat s tím, že je třeba „vychytat“ to správné množství a přípravu tak, aby vám co nejvíce vyhovovala, což znamená, že je zapotřebí trochu praxe. A praxi získáte tak, že se jednoduše této problematice budete více věnovat. Stojí to za to?

Klasické repelenty proti hmyzu jsou jen směs chemických sloučenin, z nichž jedna byla používaná jako pesticid v zemědělství, proč myslíte? Odpověď je jednoduchá, hmyz tuto sloučeninu nesnáší.

Jak si repelenty doma připravit?

Mandlový olej

Do klasického rozprašovače nalijte trochu mandlového oleje, přidejte cca 20 kapek růžového olejíčku a hlavně hrnek vody. Vše protřepejte a aplikujte na požadované části těla.

Citrusy

Je jedno, jaké plody použijete (citrony, pomeranče, limetky…), jedná se o to, že do vařící vody přidáte několik plodů, které jsou oloupané a nakrájené. Vařte je zhruba minutu na silný výkon, poté plamen stáhněte a vařte další hodinu. Pak plody sceďte, vodu nechte vychladnout a repelent je na světě.

Peprmint nevoní i klíšťatům

Tak jako mezi některými lidmi není peprmint favoritem, stejně na tom jsou i klíšťata. A příprava tohoto odpuzovače je velmi jednoduchá. Stačí vám 20 kapek peprmintového olejíčku s dvěma hrnky vody a pro promíchání je hotovo.

Čtěte také:   Tradiční čínská medicína

Na internetu je nespočet variant na přírodní odpuzovače, proto je třeba zkoušet, které se vám osvědčí nejvíc, neboť každému vyhovuje něco jiného.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *