Zkuste začít běhat!

Jedno z nejúčinnějších cvičení, jak dosáhnout lepší postavy, je běh. Ovšem tato činnost není pro všechny, pro lidi s větší nadváhou se doporučuje začít například s chůzí doprovázenou hůlkami s větším zapojením svalů na rukou. Ale o tom se my bavit nebudeme, aspoň ne teď.

Vyběhnout si do přírody po práci, po škole, po náročném dnu, pomůže nejen duši, ale i tělu. Běh je totiž zátěž pro celý organismus a svaly. Je jen na Vás, jaké začáteční tempo si zvolíte, jakou trasu poběžíte, ale na co je důležité dbát, je technika. Může vám to přijít jako hloupost, ale správnou technikou šetříte svaly a ještě jim pomůžete.

Jak by měla vypadat správná technika běhu?

Nemělo by se dopadat na patu, našlapovat tedy na zadní hranu bříška chodidla. Být lehce nakloněn dopředu a co je velmi důležité, používat ruce. Na ruce spousta lidí zapomíná a tak běh vypadá poněkud nepřirozeně.

Dalším důležitým faktorem je umět správně dýchat, je potřeba dýchat jak přes nos, tak pusou, v zimních obdobích je ale lepší dýchat převážně nosem, abyste se vyhnuli případným onemocněním.

Nesmíte zapomenout na rozumný výběr bot. Vybírejte podle velikosti a tvaru nohy, váhy a dle toho, jaký terén si zvolíte, jestli budete běhat po silnici či brázdit lesy a nezpevněný terén. Ačkoliv se to možná nezdá, kvalitní obuv vám zajistí patřičné pohodlí a nemusíte řešit každý kamínek a nerovnost.

Čtěte také:   Vlasy a vaše péče o ně

A co na sebe? V létě je do docela jedno, šortky a tričko má doma každý, ovšem v zimních obdobích nezapomínejte na čepice, čelenky a rukavice, taky na teplé ponožky a kvalitní termo prádlo. Moc to ale nepřehánějte a pamatujte, že při běhu se zahřejete, takže klasický vaťák nechte ve skříni.

První měsíce se vám možná bude zdát, že jste z běhání zničení, ale to je úplně normální, protože jste začali zapojovat jiné svalstvo, o němž jste ani netušili, že ho máte. Setrvejte, výsledky se určitě dostaví a běhání pro vás dostane úplně jiný rozměr.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *