Vycvičte si sexy zadek

Tvar pozadí ovlivňuje genetika, množství podkožního tuku a svalové hmoty. Špatnou zprávou je, že genetické dispozice vlastním snažením nezměníte, ovšem cvičením a správným jídelníčkem můžete své hýždě vytvarovat.

Správný jídelníček

Do svého stravovacího režimu zařaďte dostatečný přísun tekutin ve formě neslazených a nesycených nápojů. Zejména voda pomáhá odvést z těla pryč toxické látky. Jezte pravidelně, omezte konzumaci smažených jídel, bílé mouky, cukru, alkoholu a cigaret. Tyto nezdravé pochutiny způsobují vznik celulitidy, jelikož se usazují nejvíce právě v tucích.

Aerobní cvičení

Za pohyb si zvolte aerobní trénink, jako je běh, spinning nebo jízda na kolečkových bruslích. Při těchto činnostech se vám zvýší tepová frekvence, rozproudíte metabolismus a nastartujete spalování tuků. K vytvarování hýžďových svalů pak provádějte posilování, cílené na tuto oblast.

Účinné cviky pro vytvarování hýžďových svalů

Most

Lehněte si na zem na záda, pokrčte kolena a chodidla spojte se zemí. Ruce nechte volně podél těla. S výdechem pomalu zvedejte pánev ke stropu tak, aby ramena, boky a kolena tvořily přímku. S nádechem se vraťte zpět na podložku.

Kočka

Klekněte si na kolena a opřete předloktí o podložku. Srovnejte hlavu do roviny s páteří a neprohýbejte bedra. S výdechem zvedejte patu jedné nohy vzhůru ke stropu, s nádechem pak vraťte zpátky.

Na boku

Lehněte si na pravý bok, natáhněte pravou ruku nad hlavu a položte hlavu na ruku. Skrčte kolena tak, aby mezi stehny a lýtky vznikl pravý úhel. Mezi vaším tělem a stehny by měl být také pravý úhel. Kolena nechejte u sebe, patu levé nohy namiřte ke stropu. Zvedejte patu levé nohy s výdechem vzhůru ke stropu a vyměňte strany.

Čtěte také:   Co může způsobovat únavu?

Pomalé klesání

Stoupněte si, rozkročte, dlaně spojte k sobě, pokrčujte nohy a klesejte k zemi. Tělo držte rovně, ramena tlačte dolů. Při klesání se nadechujte, při zvedání vydechujte.

Zakročení dozadu

Postavte se, pravou nohu natáhněte co nejvíc za sebe, levou pokrčte. Záda držte rovně. Při natahování nohy se nadechněte, pravou nohu vraťte k levé a opět si stoupněte. Pro vracení nohy vydechněte. Opakujte a vyměňte nohy.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *