Trápí vás často nafouklé břicho?

Trápí vás špatné zažívání a nafouklé břicho? Přemýšleli jste už někdy nad příčinou těchto problémů? Ne vždy je totiž na vině jen špatné stravování, ale také další faktory, které dokáží pěkně znepříjemnit každodenní život.

Strašák jménem lepek

Lepek je dnes naprosto všude. Dřív tomu tak nebylo a lidé ani problémy s lepkem nebo intoleranci na něj vůbec neřešili. Ale i to je skrytá hrozba, protože nadýmání a pocit plnosti může způsobovat právě lepek. Pečivo na večeři sice vyřeší vaše váš akutní hlad, ale rozhodně byste jej neměli konzumovat denně. Dejte si pozor hlavně na pečivo ze zmrazeného polotovaru, které opětovně mrazíte i doma. Pokud se rozhodnete si pečivo přesto koupit, raději zamiřte do pekárny, kterou máte ve svém okolí. Mimoto může nabízet i bezlepkové varianty pečiva, které můžete kombinovat s tím klasickým.

Luštěniny

Čočka, fazole, cizrna, to všechno jsou luštěniny, které byste do jídelníčku měli určitě zařadit. Ale pokud na ně nejste zvyklí, dejte přednost studiu správné úpravy. Každá luštěnina má svou dobu namáčení a příslušnou dobu vaření. Pokud tyto postupy nedodržíte, mohou vám luštěniny akorát přitížit. Pakliže si chcete usnadnit práci, kupte si luštěniny v plechovkách, které jsou sice zakonzervované, obsahují navíc sůl a cukr, ale jsou už připravené k finálnímu použití.

Málo času na jídlo

Problém, který řeší většina velmi vytížených lidí je málo času na jídlo. Což znamená, že pokrmům nevěnují tolik času, kolik by měli. Oběd či svačinu do sebe doslova nahází a jejich trávicí systém neví, co si s rychlým příjmem potravy počít. Snažte se hlavně více soustředit na jednotlivá sousta a udělat si z jídla něco, na co se budete těšit a budete si jej i více užívat. Chápeme, že v určitých povoláních je času přesto málo, ale na druhou stranu věříme, že po domluvě s nadřízeným by s tímto problémem nešlo nic udělat.

Čtěte také:   Začněte s pravidelnou chůzí!

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *