Velké bříško? Co stojí za tímto problémem?

Velké bříško není jen problémem žen, ale také mužů. Co způsobuje ukládání a tvoření tuků na těchto zdánlivě problematických partiích? A jaký je původní problém, se kterým se potýká většina české populace? Chyba není až tak obrovská, ale laxní přístup mnohých lidí z malého nedorozumění rázem vytvoří obrovskou souhru náhod, která může mít dlouhodobé následky.

Sacharidy!

Věc, která stojí za kulatějším ženským bříškem nejvíc, jsou sacharidy. Sacharidy se rády ukládají do spodní části bříška, která je pak těžce zredukovatelná a vždy přebývá a také v oblasti žeber, kde se tvoří tukové polštářky. Což znamená, že omezení sacharidů v tomto případě může ulehčit zlepšení tvaru těla. Tou „špatnou“ potravinou je pečivo, kterého nejen ženy konzumují příliš mnoho. Ovšem to neznamená, že byste měli pečivo vypustit, stačí jen upravit jídelníček a zařadit do něj více zeleniny a ovoce na úkor výše zmíněného pečiva. Například na večeři si pečivo dopřávejte jen občas. Pakliže si dáváte pečivo na snídani, už jej nemusíte mít na večeři či svačinu, jednou denně stačí.

Nezaměňujte lepek se sacharidy, určitě je jasné, že konzumujeme lepek ve větším množství než dříve, ale neznamená to, že bychom se těchto dvou pilířů naší stravy měli nadobro zbavit. Každé omezení není vhodné, takže ani tyto ne. Do zdravého a zejména vyváženého jídelníčku patří naprosto vše, co vám chutná a co je pro vás vhodné.

Čtěte také:   Existují potraviny proti stárnutí?

Genetika

Ač si to všichni přiznáváme velmi neradi, genetika má tu největší zásluhu na tom, jak vypadáme. Nejen vzhled, ale i množství tuku a svalů v těle dědíme. Někdo má tendenci mít atletickou postavu téměř bez přebývajícího tuku, jiný má tuku více a svaly tolik vidět nejdou. Ať je to jakkoliv, správným cvičením a jídelníčkem lze docílit téměř jakéhokoliv cíle. Chce to jen pevnou vůli a odhodlání.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *