Čím nadopovat mozek?

Domníváte se, že činnost mozku a jeho kapacitu nelze podpořit? Omyl, se stravou lze dosáhnout až neuvěřitelných výsledků. Co jíst, aby náš mozek fungoval bez problémů? Co jíst, abychom podpořili paměť nejen při učení, ale také zabránili odumírání mozkových buněk? Když budeme každý den jíst jen rafinované cukry a tučná jídla, náš mozek nebude fungovat správně.

Čím tedy nastartovat váš den? Mimo sklenici vody s citronem si dopřejte třeba ovesné vločky smíchané s ovocem a skořicí. Jídlo vás zahřeje a je super právě na soustředěnost. Na svačinu si můžete vybrat libovolné ovoce, odborníci se shodují zejména na tom bobulovitém (borůvky, maliny, ostružiny a jiné), mají antioxidační účinky a rovněž omega 3 mastné kyseliny. Dále pak jablka, které ochraňují mozkové buňky.

Své místo si zde pochopitelně zaslouží i banány, které mají důležité minerály a jsou lehce stravitelné. Naproti tomu si i bez výčitek můžete dopřát sóju (samozřejmě pokud ji nekonzumujete v příliš velkém množství a často), je totiž bohatá na draslík, hořčík, železo a lehce stravitelné bílkoviny. Odborníci tvrdí, že zlepšuje paměť. Dalším svěžím pomocníkem je špenát, také obsahuje vitamíny a minerální látky, což znamená, že už nepomáhá jen při nízké hladině železa v krvi. Nicméně jedním z nejvýznamnějších „vylepšováků“ jsou ořechy, hlavně ty vlašské (už jen jejich vzhled napovídá). Obsahují nenasycené mastné kyseliny, ty zmírňují projevy stárnutí, pomáhají správné činnosti kardiovaskulárního systému.

Čtěte také:   Jak sportovat s obezitou?

A třešničkou na dortu je kakao bez jakékoliv technické úpravy, jde tedy o raw kakao, které už najdete v dobrých zdravých výživách. Chcete-li čokoládu, vyberte opravdu ty kvalitní nad 75% obsahu kakaa v sušině. Toto kakao posiluje myšlení díky teobrominu, flavonoidům a dalším látkám.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *