Škodí přílišná hygiena?

Každá nemoc má svůj původ a jeden z nich může být nesprávná hygiena. Přemýšlíte, jak je to vůbec možné, že lidé stále trpí nemocemi, které jsou způsobeny špatnou péčí nejen o zevnějšek? Ne každý si totiž potrpí na pravidelné, de facto banální návyky, které mohou mnohdy rozhodnout. O jaké tedy jde?

Obličej

U těchto malicherností se mohou pozastavit především ženy, protože hlavně ony velmi často pečují o svou pleť. Čemu se vyhnout, aby nedošlo ke zbytečným potížím? Pleť dokáže zničit leccos, ale důležitá je také výživa zevnitř. Pokud není v pořádku organismus, není v pořádku ani tvář. Na co by si ženy měly dávat hlavní pozor je používání kosmetických štětců bez pravidelného čištění. Ač se to nezdá, na štětcích ulpívají nečistoty a zbytky odumřelé pokožky, což může být rozhodujícím faktorem pro vzhled pleti. Proto pravidelné čištění nepodceňujte. Taktéž se snažte zamezit přílišnému sahání na tvář, aniž byste si umyli ruce alespoň vodou, na dlaních a prstech je velké množství bakterií, které mohou způsobovat podráždění, kožní vyrážku anebo akné či jiné problémy.

U tváře ještě chvíli zůstaneme a teď je na místě poznamenat, že ani do nosu prsty nepatří, i přesto, že vás svědí sebevíc. Možná si klepete na čelo, ale spousta dospělých se tohoto zlozvyku stále ještě nezbavila, i když ví, že si lze takto mohou přivodit nespočet problémů. Totéž platí i pro oči a celé jejich okolí.

Čtěte také:   V práci na jídlo nezapomínejte!

Říká se, že všeho moc škodí a i u přílišné hygieny existují určitá pravidla, která by se měla dodržovat. Určitě není potřeba se sprchovat pětkrát denně, i když jsou velká vedra. Je jasné, že se cítíte „špinaví“, ale pocení je jednoduše přirozený proces. Takto se naopak zbavíte všech bakterií a vaše tělo bude ještě více náchylné k nemocem.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *