Co dělat, aby vás chřipka nedostihla?

Chřipkové epidemie řádí, kde se dá, ale někteří lidé nejsou stále nemocní. Jak to dělají? A co vůbec dělat pro to, abyste nemocní nebyli? Ne vždy to je jednoduché, a spousta lidí bojuje s oslabeným organismem, který jim s nemocemi vůbec nepomáhá. Tělo je komplexní systém, takže je třeba brát v potaz všechny jeho funkce.

Špatná strava

To, že tělu nedáváte všechny potřebné živiny, je samozřejmě špatně. Pak se to odráží na vašem fyzickém stavu a snadno podlehnete i menšímu nachlazení. V zimních obdobích si pravidelně dopřávejte zázvor, cibuli, chilli i česnek. Ze zázvoru si udělejte čaj, chilli přihoďte do svých pokrmů.

Málo pohybu

Přestože jste v zimě méně aktivní, pohyb a sport nevypouštějte úplně. Choďte do posilovny, nebo si vyberte aktivity, které lze provádět i venku (běh na lyžích, klasický běh), zkrátka se hýbejte a hlavně to dělejte proto, že vám to přináší potěšení a děláte to rádi. Vaše tělo vám to posléze zúročí.

Únava             

V zimě bývá déle tma, a to si přirozeně žádá i větší dobu klidu a odpočinku. Jenže někteří lidé svůj přirozený biorytmus ignorují, pak jsou věčně unavení a kvůli tomu bývají také více nemocní. Zkuste proto naslouchat svému tělu a poznáte, co v danou chvíli nejvíce potřebujete.

Existuje také řada suplementů, které slibují, že při pravidelné konzumaci se vám nemoci budou vyhýbat obloukem, ale ruku na srdce, opravdu fungují? Tyto suplementy se řadí mezi doplňky stravy, proto je lepší na ně nespoléhat. Stále věříme, že pokud je strava vyvážená s dostatkem minerálů a vitamínů, není potřeba se strachovat o to, jestli onemocníte nebo ne. Je třeba zmínit také to, že velmi důležitou roli v onemocnění hraje i psychika, která může zapříčinit i fyzické onemocnění.

Čtěte také:   Škodí přílišná hygiena?

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *