Co takhle zkusit jógu?

Potěší nejen tělo, ale také i ducha. Jóga není jen cvičení, ale celé tyto cvičící cykly se snaží spojit individuální já s universálním bytím. Laicky řečeno, jóga nám umožní poznat lépe své nitro, čili pravé já a pomůže nám se spousty problémů, mezi nimiž může být i marná snaha o redukci váhy. Celá filosofie jógy spočívá ve věčném bytí.

Nejstarší zmínky o józe pocházejí ještě z let před našim letopočtem. Tehdy se jednalo spíše o meditaci a uctívání. Důležitá je znalost anatomie, hlavně kvůli propracovaným cvičením, které pomáhají udržet tělo zdravé a v dobré kondici. Pár let nazpět jóga v Česku zaznamenala velký boom, neboť ji lidé začali věřit a po pravidelném cvičení se cítili lépe. Mimoto jaksi „zapadala“ do uspěchaného a moderního režimu, který si prostě žádal po něčem, kde se lidé více zaměří na sebe samé.

Jóga přináší díky protahování, hledání rovnováhy, meditaci či posilovacím cvikům onu radost, která je známá i u klasických sportů (běh, aerobik). Lidé, kteří se józe věnuji dlouhodoběji, stále zjišťují, že dokáže být zajímavá a obohacující. Umí ulevit od bolesti a odbourat různé psychické bloky. Praktikování jógy člověka upozorní na jeho silné a slabé stránky a snaží se jej přivést do rovnováhy.

Jógu může zkusit úplně každý bez ohledu na věk, pohlaví anebo váhu, každý má právo na to se cítit dobře. Jóga už dávno není jen pro podivíny, ale pro všechny, kteří hledají něco, co doposud nezažili. Jistě i ve vašem městě budou lekce jógy pro veřejnost. Neváhejte, uvidíte, co všechno dokážete a překonáte hlavě sami sebe.

Čtěte také:   Vánoce - strašák štíhlé linie?

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *