Jak správně pečovat o pokožku v zimě?

Pleť a pokožka vyžaduje vždy zvláštní péči a není tomu jinak ani v zimních měsících, kdy by měly především ženy vnímat změny teploty, které ohrožují zejména pleť. Rizikovým faktorem je celá tvář, ale také ruce a krk, jež jsou na teplo velmi náchylné. Co dělat, abyste se chránili před sluncem a zimou preventivně?

Rty

Mnoho lidí nejen v zimě trpí suchými rty, které při nedostatečné péči mohou praskat. To způsobuje krvácení, které už není jen nepříjemné, ale při běžném denním koloběhu i velmi omezující. Proto u sebe vždy mějte alespoň přírodní hydratační balzámy, které rty nejen zvláčňují, ale také léčí. Doporučujeme je aplikovat rovněž přes noc, kdy se jejich výdrž může zvýšit.

Pleť

Bojíte se kvůli mrazu používat hydratační krémy? Nemáte důvod, neboť jde o pouhý mýtus, který není pravdivý, takže ženy mohou klidně před nanesením make-upu svůj oblíbený krém využít. Make-up by měl obsahovat UV faktor, neboť i v zimě dokáže být slunce agresivní. Nezapomínejte, že horká voda vám může způsobit odmaštění pokožky, a kůže bude ještě více náchylnější. Proto to s horkými koupelemi v zimě nepřehánějte, zvláště pokud se posléze chystáte někam vyrazit. Zvýšenou pozornost věnujte také krku, chraňte jej před zimou a při kosmetické péči jej neopomíjejte, v pozdějším věku si určitě všimnete rozdílů, jež se díky vaši péči projeví.

Ruce

Neustále popraskané ruce jsou častým problémem lidí trpících atopickým ekzémem nejen v zimě. Co dělat, abyste ruce alespoň z části hydratovali? Samozřejmě u sebe noste doporučený typ krémů vhodnou pro vaši pokožku, i na trhu naleznete takové, které dokáží projevy ekzému zmírnit. A také jim dopřávejte esenciální olejíčky, ty jsou k dostání ve specializovaných prodejnách

Čtěte také:   Co může způsobovat únavu?

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *