Jaké potraviny přežijí zimu?

Existují nějaké oblíbené suroviny letošního podzimu? Ano, samozřejmě existují, a nemusíte je jíst jenom na podzim, ale i v zimě! Které potraviny jsou skvělé k zazimování a navíc mají spoustu vitamínů? Všechny rostou na zahradě, ale také si je můžete připravit doma a dát jim trochu jiný rozměr. Zima si zkrátka žádá o to dopřávat si klasické domácí výrobky.

Kysané zelí

Zelí je potravina, kterou už používaly babičky našich babiček. Proč tedy v této tradici nepokračovat? Spousta z vás si kupuje zelí ve sklenici a nedává přednost tomu domácímu, přitom příprava kysaného zelí není nikterak náročná. Stačí vám kmín, sůl a najemno nastrouhané zelí, které naplníte do zavařovaček a nejprve je necháte stát v teple, a pak je přemístíte do chladu.

Červená řepa

Někdo má řepu rád, jiný ne. Červená řepa je rovněž ideální ve spojení se zelím, zkusili jste salát z řepy a zelí? A pokud patříte mezi ty, kterým řepa nechutná, upečte si řepové brownies, kde se vejde velké množství řepy, ale ve výsledku to vůbec nepoznáte. Řepa je bohatá na vitamín C, hořčík a doporučuje se při anémii, zvláště pak šťáva z ní.

Dýně

Letos počasí dýním opravdu přálo, a tak se jich urodilo poměrně velké množství. Co dělat s dýněmi kromě polévek? Dýně je jen lehce nasládlá, takže se hodí téměř do čehokoliv: na pečení dezertů, do kompotů, do zeleninových směsí, nebo jen tak pečená s různými druhy koření.

Čtěte také:   Sychravý podzim, jak na něj?

Jablka

Ač se to může zdát jako hloupost, dobře uskladněná jablka vydrží klidně celý rok. Jen s nimi musíte zacházet opatrně při sběru a následném uchovávání. Jablka se hodí nejen na svátky, ale jablečný štrúdl potěší zejména děti.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.