Mungo klíčky

Zdá se, že jaro klepe na dveře, a tak je třeba začít nechat klíčit první jarní domácí bylinky. Nejen bylinky, ale i rostliny potřebují dobu, kdy vyklíčí a budou schopny žít samostatně v půdě. O klíčení jste se již také mohli dočíst, ale co nám nabízí již vyklíčené rostliny, které lze následně konzumovat? Nyní bude řeč o mungo klíčcích, které jsou k dostání nejen ve zdravých výživách, ale také v supermarketech.

Již naklíčené mungo fazolky mají několik nevýhod, se kterými je třeba počítat. Prvním faktorem je samozřejmě cena. Naklíčené fazolky jsou totiž dražší než ty, které si zakoupíte v obchodě. Na to navazuje další faktor, díky němuž nevíte, jak dlouho fazolky klíčily, a jak s nimi výrobce zacházel. Co když vám při nesprávném skladování začnou plesnivět, nebo ještě hůř, ztratí svou výživovou hodnotu a uvadnou? Proto je lepší se přiklánět k domácímu klíčení nejen mungo fazolek.

Proč bychom měli nechat klíčit zrovna mungo fazolky?

Již prvním aspektem by mělo být zdraví, naklíčené mungo fazole jsou plné vitamínů a minerálů, díky kterým může lidský organismus fungovat bez problému. Dalšími aspekty může být chuť anebo jejich stravitelnost. Pokud nemáte rádi luštěniny, nemusíte zoufat, chuť naklíčených fazolek opravdu nepřipomíná uvařené luštěniny. A díky klíčení jsou lépe stravitelné, nemusíte se strachovat, že byste trpěli abnormálním nadýmáním. Stále však doporučujeme při vaření luštěnin používat bobkový list.

Čtěte také:   Kde hledat bílkoviny kromě masa?

Pokud nemáte na klíčení speciální nádobu, po navlhčení byste je měli stále udržovat vlhké, protože kdyby uschly, veškerý klíčící proces by zaniknul. Klíčky se objeví zhruba po třech až čtyřech dnech, kdy jsou připraveny ke konzumaci. Samozřejmě je můžete skladovat v lednici, ale ne více jak pár dnů, aby nedošlo k množení nesprávných bakterií.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.