Na drastické diety zapomeňte!

Do zdravého a vyváženého životního stylu určitě nepatří diety. Většina žen se uchyluje k dietám zejména kvůli svým obavám z nedokonalostí a touze po výjimečných křivkách. Mnohé z nich si však neuvědomují, že dieta může v některých případech spíše ublížit, než pomoci. Víte vůbec, jaké následky mohou mít špatné diety?

Slovo dieta může mít mnoho významů, avšak v češtině ne příliš kladných. Pokud se rozhodnete dietu držet, počítejte s tím, že s dietou přichází spousta omezení, která nejsou dlouhodobě vůbec vhodná. Dieta je pouze krátkodobý stav, neboť dietu nelze držet navěky. Proto je lepší do jídelníčku zapracovávat suroviny, které jsou zdravé, a tak jídelníček postupně přeměnit na zdravou stravu, ze které budete mít vy sami radost.

A jaké drastické diety existují? Je jich tolik, a některé jsou opravdu absurdní, že lidé ani nevěří, že se takto někdo mohl stravovat v delších časových intervalech. Takové ty „klasické“ diety typu vynechání určitých potravin teď opravdu nemáme na mysli. Jednou z nejzajímavějších „diet“ je takzvané stravování se jako batole, což znamená vaření příkrmů a konzumování malých porcí více jak desetkrát denně. Na pochutiny jako brambůrky anebo čokoládu zapomeňte, ty nepatří ani do dietního režimu, natož dětem. Dalším paradoxem je dieta mléčná, u nichž konzumujete především mléčné výrobky a maso, tato dieta tedy není příliš bezpečná z toho důvodu, že přílišné množství mléčných výrobků zahleňuje tělo.

Čtěte také:   Začněte žít zdravě, teď!

Ať už se rozhodnete jakkoliv, berte v potaz, že ne všechny diety jsou bezpečné a některé vám mohou ublížit a následky můžete pociťovat celý život. Stále je lepší si jídelníček měnit postupně a přebytečné kila pak půjdou dolů samy.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *