Nejdůležitější část po cvičení? Protažení!

Tak schválně, kdo z vás po jízdě na kole, na kolečkových bruslích či běhání vypouští protažení a strečink? Vsadíme se, že velká většina z vás, neboť už si jednoduše myslí, že není třeba cokoliv dělat. Ale opak je pravdou. Strečink je nedílnou součástí pohybových aktivit. Pokud jej vynecháváte, škodíte tím hlavně svému tělu.

Je absolutně jedno, jaký sport to bude, na protažení zkrátka zapomenout nesmíte. Mnozí také doporučují protáhnout se před sportovní aktivitou. To rovněž není na škodu, ale dnes už existují různá dynamická cvičení, která slouží nejen k protažení svalů, ale také k zahřátí těla. To je poté lépe připraveno na zátěž. Cítíte se při protahování zvláštně? Nemusíte, pusťte si svou oblíbenou muziku a snažte se zrelaxovat. Záleží jen na vás, jaký druh muziky zvolíte, poté si můžete protažení přizpůsobit podle rytmu. Fantazii se meze nekladou, takže si vymyslete i svůj osobní rituál, na který před sportovní aktivitou nedáte dopustit.

Protažení byste měli věnovat dostatek času. Také je to velmi individuální, což znamená, že někdo potřebuje času více a někdo méně. Pokud si nejste jistí, jak se po určité zátěži protáhnout, zeptejte se odborníka anebo vyhledejte informace na internetu. Obecně však platí, že svalům, které jste zatěžovali nejvíce, byste měli věnovat největší pozornost. Pak přicházejí na řadu ty ostatní, které jste tolik nezatěžovali, ale je potřeba je také zapojit, aby se zbytečně nezkracovaly. Za pár let zejména aktivní sportovci poznají rozdíl.

Čtěte také:   Medvědí česnek

A to je to, co jsme se snažili zmínit, i člověk, který až moc nesportuje, by se měl protahovat každý den. Svaly se zkracují nejen sportem, ale také například sedavým zaměstnáním. Ať pracujete kdekoliv, nebo sportujete dennodenně, na protažení opravdu nezapomínejte.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *